Apple teatas iCloudi andmete rändest USA kasutajatelt Hiinasse

Apple boikotiliikumine kasvas Hiinas kaubandussõja keskel –

Vähehaaval "külm kaubandussõda" vahepeal Ameerika Ühendriigid ja Hiina ta tõusis tasemeni, mis tundus vähem kui kaks aastat tagasi mõeldamatu ja koos tehnikahiiglasega, kes tabati otse risttule keskpunktis.

Eelmisel nädalal rääkisime siin uuest 25-protsendilisest maksust, mida Trumpi administratsioon kehtestab uutele tootekategooriatele, sealhulgas teatud Apple'i tarvikutele, näiteks Hiinast imporditud kaablitele ja laadijatele. Kommenteerime ka võimalust, et seda maksu laiendatakse lähiajal ka iPhone'idele ja teistele MA põhiliinidele.

Nädalavahetusel puhkes veel üks poleemika, kui Google teatas Trumpi otsusest ajendatuna, et lõpetab Google'iga äri Huawei ning takistab Hiina tootjatel juurdepääsu Androidi, Google Play või süsteemivärskenduste versioonidele, andes suure küsimärgi nende ettevõtete kasvule, kes on turule lasknud viimaste aastate parimad nutitelefonid ja asuvad kindlale teele, et võtta Samsungilt välja nutitelefonide suurima tootja tiitel maailm.

Hiljuti on selle vaidluse teine ​​külg kerkinud esile, nähtub ajakirja avaldatud aruandest BuzzFeedi uudised: üha enam on Hiina tarbijad oma sotsiaalvõrgustikes ja omaenda tarbijatavades kuulutanud Ameerika-vastast positsiooni ja eriti Apple'i-vastast positsiooni. Kiire analüüs Weibo ("Twitter China") kohta näitab kasutajate tulva, kes kritiseerivad Trumpi haldusmeetmeid ja julgustavad eelistama kohalikke ettevõtteid nagu Huawei, mitte Ma.

Üks raportis esile toodud kirjutistest võtab hästi kokku hiinlaste kasvavad tunded:

Huawei nutitelefonide funktsioonid on sama head või isegi paremad kui iPhoneil. Kui meil on nutitelefonidele suurepärane alternatiiv, miks me siis ikkagi Apple'i ostame?

Teised kasutajad jagavad sarnaseid arvamusi, väites näiteks, et nad on iPhone'i omamises süüdi või valivad järgmiseks seadmevahetuseks Hiina nutitelefoni. Apple'i boikoteerimise ettepanekuid nähakse sageli veebisaitide postitustes: Trump ei lase ettevõtetel Huaweiga äri teha, nii et me ei osta Apple'i. Samuti ei saa me osta Qualcommi komponente kasutavaid telefone.

Muidugi ei olnud Apple'i jaoks julgustav uudis, mis nägi ühel suuremal turul järjekordset negatiivset sammu. Ettevõte on iPhone'i hindu Hiinas vähendanud kolm korda järjest, et kiirendada seadmete müüki, kuid USA ja Wall Streeti vahelised pinged ei tohiks aidata teisel pool maailma asuvaid kasvuväljavaateid.

On hea tõdeda, et see pole esimene boikott (või vähemalt pingutus, mida Apple vähemalt Hiinas kannatab): Möödunud aasta detsembris palusid mitmed riigi ettevõtted oma töötajatel mitte osta Apple'i tooteid, et toetada ka Huawei. Pole teada, kas tegevus on otseselt vastutav Cupertino kukkumise eest Aasia riikides, kuid muidugi on see veel üks osa mängust, mis on Apple'i jaoks muutunud üha ebasoodsamaks.

Vaatame selle loo järgmist peatükki.

läbi 9to5Mac