Apple edestab Microsofti ja on taas maailma kõige väärtuslikum ettevõte

Eelmise nädala lõpus jagunesid PT aktsiad Apple [$AAPL] püstitab NASDAQi kauplemissessiooni ajal uued rekordid ja lõpetab päeva väärtusega, mis hoiab ettevõtte siduvana Microsoft [$MSFT] turuväärtus.

Need kaks on viimastel päevadel jätkanud võitlust siin ja seal, kuid alles eile (18/10) edestas Apple kuude pärast tegelikult Microsofti ja taastas maailma kõige väärtuslikuma avaliku kaubandusettevõtte positsiooni.

Nädal lõpetas AAPL-i dollari 236,41 dollaril, kasvades 0,48% võrreldes neljapäevase sulgemisega; Vahepeal langes $ MSFT 1,63% ja lõpetas päeva 137,41 dollariga. Sellega turukapitalisatsioon vastavalt mõlemad 1,068 triljonit dollarit ja 1,049 triljonit dollarit. Erinevused pole suured, kuid siin on oluline sümboolika.

Vahepeal Amazon [$AMZN], mis mõnda aega seda krooni hoidis, on nĂĽĂĽd hinnatud 869,4 miljardile dollarile ja selle võib peagi ĂĽle võtta tähestik [$GOOG], Google’i omanik, mille turuväärtus on 864 miljardit dollarit.

Ilmselt on uue iPhone’i oodatust parem turu aktsepteerimine Wall Streeti analĂĽĂĽtikuid / investoreid erutanud. Kuid ka Microsoft on väga heas faasis, nii et nende omavaheline võitlus selle positsiooni nimel on kindlasti pikk.