Apple esitab hagi kaheastmelise autentimisega sisselogimiste “viivitamise” pärast

Ei, sa lugesid seda õigust; Selles “liiga absurdse protsessi uskumiseks” osas saate teada, kuidas Apple’i klient Californias (USA) esitas ettevõtte vastu grupi hagi, mis hõlmas funktsiooni, mis pakub uue seadme iCloudi kontole sisselogimiseks täiendavat turvakihti: kaheastmeline autentimine.

Hageja väitel Jay Brodsky, see valik “võtab kasutaja päevast palju aega” ja et paljud neist kannatavad jätkuvalt, eriti rahaline kahju, arvestades “selle põhjustatud raisatud isiklikku aega”. Lisaks väidab ta, et Apple rakendab “jõu” poliitikat, lubamata kasutajatel seda funktsiooni pärast kahenädalast aktiveerimist keelata.

Tugidokumendis selgitab Apple, et see takistab kasutajatel kahe nädala möödumisel kaheosalise autentimise keelamist, kuna “iOS-i ja macOS-i uusimate versioonide teatud funktsioonid nõuavad seda täiendavat turvakihti”.

Siiski esitas hageja kaks mõnevõrra eksitavat väidet: esiteks ĂĽtles ta, et iOS 9 käivitamisega 2015. aasta septembris võimaldas Apple ilma Apple’i loata oma Apple ID-l kaheastmelise autentimise võimaluse. või teadmised (kasutaja peab funktsiooni käsitsi aktiveerima); teiseks öeldakse, et selline turvakiht on vajalik iga kord, kui Apple’i seadme sisse lĂĽlitate (mis on vale, sest see funktsioon on vajalik ainult siis, kui olete oma iCloudi kontole sisse loginud – mida pole seadme ĂĽhendamisel vaja).

Väidetava Apple’i sekkumise tõttu seadme kasutamisse nõuab klassimeede ettevaatusabinõusid, trahve ja karistusi, mis on täidetud California osariigi arvutipettuste ning kuritarvitamise ja privaatsuse rikkumise seaduste alusel. Lisaks taotletakse kohtuasjas „kõiki rahalisi vahendeid, tulusid ja hĂĽvesid“, mida Apple nendest ressurssidest „ebaõiglaselt sai“. ?

AppleInsideri kaudu