RAÄŚUNALNIK

Apple Functional I mĂĽĂĽs Londonis oksjonil ligi 2 miljonit dollarit

Kuu alguses rääkisime väga haruldasest funktsionaalsest mudelist Apple I – legendaarne Apple’i arvuti, mille on loonud Steve Jobs ja Steve Wozniak California garaaĹľis – mis mĂĽĂĽakse oksjonil Londoni kuulsas kunstimajas Christie’s. NĂĽĂĽd on ta koos omanikuga läinud.

Oksjoni hinnangul võib töö tõusta vahemikus 1,5 kuni 2,4 miljonit dollarit. Lõpuks jäi ĂĽksiku ostja makstud summa – kes oma isikut ei paljastanud – laias laastus selle keskele: Apple I osteti 371 250 naelsterlingi eest ehk umbes samasuguse hinnaga. 1,9 miljonit dollarit.

See võib tunduda varandusena, kuid see raha pole kaugeltki kõige suurem summa, mida Apple I-le kulutati – hämmastaval kombel mĂĽĂĽdud arvutiĂĽksus paar aastat tagasi 3,5 miljoni R $ ekvivalendi eest. Muidugi on see tohutu hĂĽpe masina mĂĽĂĽgihinnast 1976. aastal: 666,66 USA dollarit (~ 2700 R).

Isegi “tagasihoidliku” hinnaga on hea meeles pidada, et hiljuti ostetud Apple on erimudel: peale selle, et see on täielikult töökorras, paigaldatakse see korpuse sisse, et seda hõlpsalt (ja varjatumalt) transportida, sest te ei tahaks sellise masinaga maalida nende käes). Pakendis on ka Panasonicu magnetofon, Motorola protsessor ja mõned haruldased arvutitega seotud dokumendid, nagu Steve Jobsi, Steve Wozniaki ja Apple’i kolmanda asutaja Ronald Wayne’i allkirjastatud originaalne kasutusjuhend.

Apple I ja täitedokumendid

Lõpuks on küsitav ainult üks küsimus: kas see töötab Crysisiga?

9to5Mac kaudu

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH