IGRE

Apple hoiatab kasutajaid SMS-ide mitte usaldama

Apple hoiatab iPhone’i kasutajaid SMS-ide kasutamisel olema ettevaatlik, sest eelmisel laupäeval paljastas jailbreak-tehnika ekspert paljastanud kõigi iOS-i versioonide turvavead – protsess, mis võimaldab teil Apple’i seadmetes käivitada volitamata rakendusi.

Nädalavahetusel tehtud avalduses, mille reprodutseerisid mitmed rahvusvahelised meediakanalid, soovitas tootja kasutajatel kasutada Apple’i iMessage’i teenust, väites, et see tehnoloogia kinnitab sõnumi lähteaadressi ja sel viisil välditakse petturlikke aadresse, mida kullerid kasutavad.

“SMS-ide ĂĽks piirangutest on see, et see võimaldab sõnumeid saata tegeliku aadressi imitatsioonilt igale telefonile, seega soovitame kasutajatel olla SMS-sõnumitest veebiaadressidele suunamisel äärmiselt ettevaatlik,” ĂĽtles Apple oma avalduses.

Sellest võimalusest teatati möödunud laupäeval ajaveebis pod2g-iOS, kus autorid paljastasid, kuidas iOS-i SMS-funktsioonide (sh järgmise versiooni 6.0 beeta 4) rakendamise vigu saab tekstsõnumite võltsimiseks kasutada.

Veebisaidil on kirjas, et sõnumi saatja saab reale “vastus” sisestada aadressi, mis erineb reast “Alates”. Kuna sĂĽsteem kasutab teate päritolu tuvastamiseks reale “vastus” teavet, saavad saatjad simuleerida usaldusväärseid aadresse, et suunata adressaate pahatahtliku tarkvaraga veebisaitidele.

Apple soovitab kasutajatel seda iOS-i viga tõsiselt võtta ja kuigi see pole selle ametlikult veel ametlikult jätkanud, on riskide vältimiseks soovitatav kasutada iMessages’i funktsiooni.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH