contadores estadisticas Saltar al contenido

Apple hoiatab: kõik uued rakendused peavad toetama iPhone X-i ja need tuleb alates aprillist teha iOS 11 SDK-ga

Eile (15/2) saatis Apple arendajatele teatise nende värskendustega hindamissätted uus rakendus.

Avalduse kohaselt on per Aprill 2018, tuleb kõik App Store'ist hindamiseks saadetud rakendused luua iOS 11 SDK abil, mille võib leida Xcode 9 või uuemalt.

Apple ütles ka, et kõigil uutel iPhone'i jaoks mõeldud rakendustel, isegi neil, mis on universaalsed, peab olema ekraanitugi Super Retina HD iPhone X. See tähendab, et lisaks ohutute alade ja adaptiivse paigutuse toetamisele tuleb toetada eraldusvõimet 1125 2436 pikslit vertikaalse orientatsiooni ja 2436 1125 pikslit horisontaalse orientatsiooni korral. Teine nõue tulevikus on iPhone Xi enda ekraanipilt.

iPhone ja iPad, mis käitavad iOS 11

Selle nõude eesmärk on lisaks sellele, et rakendus toimiks hästi Ma uusimates seadmetes, paneks arendajad tõepoolest kasutama iOS 11-ga kaasasolevaid uusi funktsioone ja tehnoloogiaid, näiteks Core ML, ARKit, uute kaamerate API-sid, SiriKit jt.

Kuid nagu Apple tavaliselt, annab see arendajatele aega kohanemiseks, sest nõuded algavad alles aprillis. Ja seoses SDK-ga varem tehtud rakendustega, mis on juba App Store'is olemas, võib-olla jätkab Ma neid poes vaid mõnda aega ja nõuab seejärel nende värskendamist ka kõige uuemale SDK-le.

Seega, kui olete arendaja ja pole neid parameetreid sisestanud, on parem seda kohe teha, nii et hiljem pole probleeme.