Apple I: esimesed Apple’i arvutid lasti turule 43 aastat tagasi

Mudelist on toodetud umbes 200 ĂĽhikut, mida hakatakse praeguste vahetuskursside alusel mĂĽĂĽma 666,66 dollari eest, mis vastab 590 eurole. Kuid Apple I juhtiv innukus oli lĂĽhiajaline ja arvuteid turustati alles 1977. aasta oktoobrini.

Kuid mitu kuud enne poest lahkumist käivitas järeltulija Apple II ja ettevõte julgustas oma debüütmudeli kliente üle minema uutele seadmetele, kogudes esimese, mis aitab seletada vähese hulga endiselt turul olevate eksemplaride olemasolu.

KĂĽmnendi alguses oli Apple’i varajasi mudeleid umbes 50 ĂĽhikut ja ainult pool tosinat töötasid endiselt, mis võib oksjonil tabada ĂĽlikalleid väärtusi. Aastatel 2013–2014 korraldati Apple I osakutega vähemalt kaks oksjonit, mille mĂĽĂĽk lõppes umbes 400 000 dollariga. 2018. aastal toimus uue mudeli enampakkumine ja selle väärtus on hinnanguliselt umbes 300 000 dollarit.

Toona 26-aastane Steve Wozniak kujundas Apple I, mis ei sündinud Jobsi vanemate garaažis, vaid Wozniaki maja ruumis. Ron Wayne (kes lahkus ettevõttest varsti pärast esimese mudeli müüki tulekut) kirjutas käsiraamatu ja 21-aastane Steve Jobs veenis Wozniakit muutma projekt kommertstooteks ja selle tegelikult turule tooma.

Iga Apple I seade oli täielikult käsitsi kokku pandud ja ehitatud umbes 60 eelnevalt kokku pandud kiibiga trükkplaadilt, mis oli tol ajal uudne. Varustus ei ole täielikult töökorras, kuid paistab silma ka sellega, et on sellele kõige lähemal. Klaviatuuri ja kuvariga, mis ei nõua spetsiaalsete tehniliste teadmiste ühendamist arvutiga, on see kasutamiseks valmis.

Ajalooliselt mĂĽĂĽs Steve Jobs Apple I tootmise edendamiseks kaubiku Volkswagen Microbus ja Wozinak mĂĽĂĽki HP-65 kalkulaatori, mis oli esimene turul programmeeritav taskukalkulaator. Nende kogutud 1300 dollarit oli projekti edendamisel oluline.