Foxconn alustab Indias uue iPhone'i tootmise katset

Apple investeerib Indiasse 1 miljard dollarit tootmisesse

Võime seda öelda, kuigi Apple’i turg asub Indoneesias India pole ootuspäraselt (veel) kasvanud, Cupertino hiiglaste ja riigi suhted on nii positiivselt kinnistunud, et sellest saab peagi Apple’i tootmisbaas. NĂĽĂĽd on suhe jõudnud Apple’i investeeringuga uue verstapostini Miljard dollarit piirkonnas töötlevas tööstuses. Teave on India aeg.

Aruande kohaselt Foxconn saab riigis Apple’i investeerimishiiglase peamiseks saajaks, kuna ettevõtte eesmärk on laiendada oma iPhone’i ekspordipotentsiaali “Valmistatud Indias” rohkematesse riikidesse, mis on kooskõlas sarnase liikumisega, mis algas mullu juulis, kui Indias toodetud iPhone 6 ja 7 hakati Euroopa riikides eksportima ja mĂĽĂĽma.

Apple’i põhjused investeeringute suurendamiseks Indias ei saa olla selgemad: kaubandussõda USA ja Hiina vahel. Nagu me teavitame, on Apple’i lipulaevadest saanud Valge Maja uued tariifsed eesmärgid, mille tõenäosus on, et need tariifid tõusevad aasta lõpuks veelgi.

Hiina valitsuse vastast teed mööda teatas India valitsus mõni kuu tagasi, et kergendab oma seadusi välisettevõtete riiki asutamise kohta; varem pidid kõik teistest riikidest pärit tarnijad, kes soovisid Indias uusi uksi avada, tootma vähemalt 30% oma tootest kohapeal. Kuid see muutus selle aasta juulis, kui teatati, et ettevõtted võivad investeerida riiki elama paigutamiseks välismaiste otseinvesteeringute hulka vähemalt 200 miljonit USA dollarit.

Teisalt ei ole teada, kas kõik need investeeringud aitavad tegelikult kaasa Apple’i mĂĽĂĽgi kasvule selles riigis, seal on ju probleem kõrge hind. iGadgets võrreldes teiste tootjate toodetega. Investorite sõnul kaalub Apple pikaajalist muutust ja käsitles Indiat “pigem tootmiskeskuse kui märkimisväärse turuna”.

Cult of Maci kaudu | Pilt: fotosunny / Shutterstock.com