contador gratis Saltar al contenido

Apple ja Broadcom tellisid USA patendirikkumiste eest 1,1 miljardit dollarit

Uurijad leidsid Apple'i operatsioonisüsteemis kriitilise turvavea

California ringkonnakohus määras Apple’ile ja Broadcomile maksma 1,1 miljardit dollarit. Kõne all on nelja WiFi andmeedastuspatendi rikkumine, mille on registreerinud California tehnoloogiainstituut (Caltech).

Žürii otsustas, et õunaettevõte pidi maksma Ameerika ülikoolidele 837,8 miljonit dollarit. Pooljuhtide tootjad peavad maksma 270,2 miljonit dollarit, ütles Bloomberg. Rahvusvahelistes pressiteadetes on nii Apple kui Broadcom märkinud, et nad kaebavad otsuse edasi.

Ülikool ütles avalduses, et tal on hea meel, et žürii otsustas, et Apple ja Broadcom on rikkunud Caltechi patente. “Kõrgharidusele pühendunud mittetulundusühinguna oleme pühendunud oma intellektuaalse omandi kaitsmisele,” ütles instituut.

Juriidiline lahing Caltechi ja ettevõtte vahel on kestnud alates 2016. aastast. California ringkonnakohtule esitatud kohtuasjas väitis ülikool, et mõned Apple’i tooted, mis sisaldavad Broadcomi toodetud elektroonilisi komponente, rikkusid WiFi-seadmeid, sealhulgas iPhone’i, iPadi, Maci arvuteid, Apple’i Kellad ja Smart Home Pod kõlarid.

Broadcom on üks peamisi Apple’i elektrooniliste komponentide, eriti WiFi ja Bluetooth kiipide tarnijaid. Need kaks ettevõtet teatasid 23. jaanuaril lepingust, mis tagab nende partnerluse mitmeks aastaks ja mis võib Broadcomile tuua umbes 15 miljonit dollarit.