Apple ja Google käivitasid jälgimisrakenduse COVID-19 arendajaversiooni

Apple ja Google kiirendavad selliste rakenduste väljatöötamist, mis võimaldavad kasutada iOS- ja Android-nutitelefonide asukohateavet, et aidata võidelda pandeemiaga COVID-19. Tehnikahiiglane tõi turule tööriista esimese versiooni, mis on suunatud programmeerijatele.

Selle käivitamise eesmärk on anda programmeerijatele võimalus valmistuda rakenduste arendamiseks enne ametliku väljaande kavandamist mai keskpaika. Lisaks lisab Apple iOS 13.5 arendajatele äsja välja antud beetaversiooni API esimese versiooni. Mitmed arendajad on Twitteris paljastanud, et iOS-i rakendus sisaldab funktsiooni, mis võimaldab kasutajatel saada märguandeid COVID-19 kokkupuute kohta.

Apple ja Google näitasid rahvusvahelisele ajakirjandusele, et nad avaldavad nädala lõpuks tööriistade kohta rohkem üksikasju, sealhulgas koodi, mis illustreerib nende praktilist toimimist. Ettevõte teeb rakenduse kohta juba dokumentatsiooni veebis kättesaadavaks.

Arendajatele mõeldud rakenduse esimese versiooni käivitamine toimub pärast seda, kui Apple’i tegevjuht Tim Cook kinnitas Euroopa volinikule Thierry Bretonile, et tööriista esialgse versiooni kättesaadavus arendajatele saabub aprillis.

Euroopa Komisjon on taganud, et ta kiidab selle tehnoloogia heaks ainult COVID-19 kriisi ajal, piiratud ajaks ja juhul, kui see vastab privaatsuseeskirjadele. Teabe anonüümsus, vabatahtlik vastavus, läbipaistvus, andmete piiratud ajavahemiku säilitamine, turvalisus ja koostalitlusvõime on nõuded, mille Brüssel on kinnitanud, et soovib uues süsteemis tagada.

Portugalis on varsti tulemas jälgimisrakenduse COVID-19 käivitamine. Garantii andis SAPO TEK-ile projekti koordineerimise eest vastutava üksuse Arvutisüsteemide ja tehnika, tehnoloogia ja teaduse instituudi (INESC TEC) direktorite nõukogu Rui Oliveira.

Nagu selgitas Rui Oliveira, aitavad Google ja Apple neid, kes töötavad välja COVID-19 jälgimisvahendeid, nimelt näiteks energiatarbimise ja näiteks Bluetoothi ​​kasutamise efektiivsuse osas. “Niipea kui API on välja antud, kasutavad rakendused seda ära,” selgitas ametnik.