Apple ja Google näitavad, kuidas COVID-19 juhtumite hoiatused rakenduste jälgimisel toimivad – Tööriistad

Kui Apple'i ja Google'i lahendused hakkasid kuju võtma, tekkis üha enam arenguid projektides, mis soovisid aidata võidelda COVID-19 pandeemia vastu. Nüüd on teada, et mõlemad ettevõtted on välja andnud pilte liidesekujunduse näidetega, mida saab kasutada rakenduste jälgimisel, ja on teada, kuidas COVID-19 nakatunud kasutajate hoiatusteated aktiveeritakse.

Aprilli alguses teatasid tehnoloogiahiiglased, et on ühendanud jõud tehnoloogia väljatöötamiseks, mis aitaks rakendustel jälgida uusi koroonaviiruseid. Bluetoothi ​​kaudu annab süsteem, mida kodanikele ei kehtestata, hoiatusteateid nakatunud inimestele lähedal olevatele kasutajatele vähemalt viieks minutiks.

Pärast arendajatele mõeldud tööriista esimese versiooni turule toomist eelmisel nädalal teatasid Apple ja Google veel uutest uudistest. The Verge andmetel on ettevõte välja andnud pilte liideste näidetega, mis on võimelised andma ettekujutuse sellest, kuidas teatised praktiliselt toimivad ja kuidas kinnitamisküsimusi käsitletakse. Arendajate poolt kasutamiseks mõeldud näites on näidatud, kuidas hoiatused ilmuvad ja millal tuleb aktiveerida teatud API-d.

Lisaks jagab ettevõte endiselt iOS-i jaoks viite koodikogu, Android SDK ja XCode. Meeskond loodab, et see süsteem on tervishoiuasutuste hallatavate rakenduste väljatöötamise lähtepunkt. Siiski täpsustasid nad, et koodi ei tohiks saata rakendusena.

Samuti tuuakse välja mõned põhimõtted, millest lähtudes tuleb partnereid juhendada. On selge, et rakendust saab kasutada ainult reageerimisel COVID-19 pandeemiale ja sellel pole volitatud juurdepääsu asukohateenustele. Teisest küljest on enne API-le juurde pääsemist või positiivsete tulemuste jagamist vaja kasutaja kinnitust.

Reklaam on veel üks arutatud teema, selles rakenduses pole reklaamimine lubatud. Samuti plaanib ettevõte piirata riikide juurdepääsu ühele taotlusele, et vältida killustumist. Kuid sellistes riikides nagu Ameerika Ühendriigid, mis koosneb mitmest riigist, valmistatakse ettevõtted kõigis osariikides reaalsuseks. Veebisaidi andmetel tagavad tehnoloogiaeksperdid, et nende poole on pöördunud mitu valitsust, mainimata isegi teatud riike.

Nagu algselt teatati, kavatseb ettevõte rakenduste jälgimise lahenduste esimese etapi käivitada mai keskel Androidi ja iOS-i API-de kaudu. Teine etapp hõlmab operatsioonisüsteemi värskendusi, mis võimaldab jälgimist ilma iseseisvat rakendust alla laadimata.

Portugalis, nagu ka teistes Euroopa riikides, töötatakse välja jälgimisrakendusi, mis kasutavad Bluetooth-tehnoloogiat ja kasutavad ka seda lahendust. See rakendus käivitatakse mai lõpus ja selle eesmärk on aidata tervishoiuasutustel nakatunud inimesi jälgida. "