Apple ja Google on kõige uuenduslikumad ettevõtted maailmas

Apple ja Google on kõige uuenduslikumad ettevõtted maailmas

Booz & Co uuringu kohaselt peeti 2011. aastal maailma kõige uuenduslikumateks ettevõteteks Apple ja Google. Uurimine Globaalne innovatsioon 1000: ideede toimimine asetades esikümnesse veel neli tehnoloogiaettevõtet.

Kahe Põhja-Ameerika hiiglase järel ilmus neljandale kohale Samsung, kes suutis Microsofti kuuenda koha ületada. Üheksanda ja kümnenda positsiooni hõivavad vastavalt IBM ja Amazon.

Nende hulgas on innovaatilisi ettevõtteid, mis jäävad väljaspool tehnilist ruumi, näiteks 3M, kolmandal kohal Ameerika kaevandusettevõte või kaheksandal kohal olev toidu- ja kodutoodete jaemüüja Procter & Gamble.

Uuringust selgub ka, et uuringutele kulutatud rahasumma ja kaubamärgi positsiooni vahel globaalse innovatsiooni osas puudub seos. Parim näide on Toyota, mis on ettevõte, mis investeerib kõige rohkem teadus- ja arendustegevusse (R&D), olles kõige innovaatilisemate ettevõtete tabelis vaid seitsmes.

Jaapani kaubamärgid kulutavad teadus- ja arendustegevusele 9,9 miljonit dollarit, mis moodustab 4,4% ettevõtte müügist. Šveitsi farmaatsiaettevõte Novartis on teine ​​kaubamärk, mis investeeris rohkem teadus- ja arendustegevusse, kokku 9,6 miljonit eurot. Finantsinvesteeringute valdkonnas on esimene tehnoloogia, mis on viiendal kohal Microsoft, kulutades 9 miljonit dollarit. Teised kümme parimat tehnoloogiainvesteeringut Samsung (6. koht), Intel (8. koht) ja Nokia (10. koht) kulutasid uute toodete ja tehnoloogiate väljatöötamisele keskmiselt 8 miljonit dollarit.

Uuringute järgi kõige innovaatilisem ettevõte Apple ilmus alles 53. kohale, kulutades teadus- ja arendustegevusele 2,2 miljonit dollarit.

Üldiselt on Booz & Co uuringus loetletud ettevõtted kulutas uuringutele 603 miljardit dollarit, mis lõpuks kompenseeris kasumi, kuna sama ettevõtte tulud olid kokku 17,6 miljardit dollarit. Aastatel 2010–2011 kasvasid kulutused teadus- ja arendustegevusele 9,6%.

Investeeringutele kulutatud summast moodustas suurema osa, umbes 28%, arvuti- ja elektroonikaturgudega seotud ettevõtted. See järgnes tervishoiuettevõtte harule, et investeerida ligi 21% 603 miljonist dollarist, mis oli ette nähtud teadusuuringuteks.

Geograafiliselt paistavad silma Hiina ja India, mis on kaks kõige enam arenenud riiki ettevõtete investeeringute jaoks.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Toimetaja märkus [2015-02-22]: Booz muutis oma nime strateegiaks ja veebileht muutus ka strateegiaand.pwc.com nimeks