Apple ja Google peatasid erakasutajate kirjete jälgimise Privaatsuseeskirjad

Apple ja Google peatasid erakasutajate kirjete jälgimise Privaatsuseeskirjad

Apple teatas reedel (2), et on peatanud globaalse programmi, mis analüüsib Siri virtuaalse abistajaga iPhone'i (iOS) või muude ettevõtte seadmete kaudu suhelnud kasutajate salvestusi. Otsus tehti pärast Briti ajalehte Eestkostja Eelmisel nädalal paljastage, et sisseostetud töötajad kuulasid teenuse kvaliteeti kontrollides kasutajate privaatseid vestlusi ilma nende nõusolekuta. Google tegi sarnase teadaande, kuid selle suurus kehtib ainult Euroopa Liidus.

Google leidis, et puudub iMessage, mis võib iPhone'i faile paljastada

Apple peatab kasutaja suhtluse jälgimise Siri-ga Foto: Reproduction / Marvin CostaApple peatab kasutaja suhtluse jälgimise Siri-ga Foto: Reproduction / Marvin Costa

Apple peatab kasutaja suhtluse jälgimise Siri-ga Foto: Reproduction / Marvin Costa

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Saidile TechCrunchApple teatas, et plaanib revideerida hindamine (hindamine, tasuta tõlkes) – protsess, mille abil tehakse kindlaks, kas Siri on kĂĽsimuse õigesti hõivanud või aktiveeritud kogemata.

Täielikku ülevaadet oodates peatame Siri hindamise kogu maailmas. Lisaks saavad kasutajad tulevaste tarkvarauuenduste osana valida programmis osalemise, "seisis ettevõtte avalduses.

Eelmisel reedel (26) saabus reportaaž Eestkostja paljastas, et Apple'i palgatud kolmandad isikud kuulevad sageli arstide ja patsientide vestlusi, läbirääkimisi, ravimite ostmist ja seksuaalseid suhteid. Vastuseks teatas ettevõte, et Siri ja dikteerimisfunktsioonide täiustamiseks analüüsiti vähem kui 1% igapäevastest konsultatsioonidest. Apple'i sõnul on salvestamise kaudu kasutajate tuvastamine võimatu.

Google peatab abistaja salvestuse koputamise

Mõne sekundi pikkuse heli salvestamine ja selle edastamine sise- või välishanke meeskonnale hindamise ja parendamise eesmärgil on tööstuses tavaline tava. Vastavalt TechCrunch, hindasid inimesed ka Amazoni virtuaalse assistendi Alexa ja Google Assistant'i tellimuste kirjeid.

Otsinguhiiglane tunnistas, et kuulas ja kopeeris kasutajate vestlusi oma hääleabilistega, et tehnoloogiat parendada. Ettevõtte sõnul on aga hindamissüsteem Euroopa Liidus alates 10. juulist peatatud. Tegevus peab kestma kolm kuud.

TechCrunchi ja järgmise veebi kaudu

Google Assistent: neli tarkvara uudishimu

Google Assistent: neli tarkvara uudishimu