HumanWare iOS Braille Terminal

Apple ja Microsoft aitavad punktkirjaekraanidele uut standardit seada

On huvitav näha, kuidas ettevõtete konkurents laguneb, kui nad saavad kokku luua midagi, mis on kasulik paljudele inimestele, eriti kui tegemist on erivajadustega inimestega.

Ja see on täpselt see Apple, A Microsoft ja teised tehnoloogiaettevõtted teevad seda, tehes parimate loomiseks koostööd uus punktkirja terminalide standard (kuvab punktkirja).

HumanWare iOS-i punktkirjaterminal

Mittetulundusühing USB-IF (USB-rakendajate foorum) teatas täna uuest standardist USB HID (Inimese liideseseadmed) punktkirja terminalide jaoks.

Apple toetab oma mobiilseadmetes juba mitut punktkirja terminali, võimaldades pimedatel ja vaegnägijatel digitaalselt lugeda ja kirjutada. Uus standard hõlbustab seda tüüpi seadmete kasutamist aga mis tahes tüüpi riistvara või operatsioonisüsteemides.

Apple’i globaalse juurdepääsetavuse poliitika ja algatuste direktor Sarah Herrlinger rääkis Apple’i osalemisest selles projektis:

See tehnoloogia peaks olema kõigile kättesaadav ja Apple kujundab kõiki tooteid seda silmas pidades. Oleme uhked, et reklaamime seda uut USB-IF standardit, sest usume, et parandame kõigi Apple’i toote või muu seadme kasutamisel kasutajate kogemusi, kes sõltuvad punktkirja terminalidest.

Microsofti Windowsi hõlbustusprogrammi juht Jeff Petty rääkis ka projektist, öeldes, et ettevõte “näeb võimalusi, mida tehnoloogia areng võib puuetega inimestele luua”, ja “lasub kohustus töötada välja uued viisid, kuidas anda kõigile võimalus saada rohkem. “. Ta usub, et selle uue standardi vastuvõtmisega tõuseb puuetega inimeste töötuse määr.

Tehnoloogiat pole ilmselgelt parem kasutada kui selle rakendamine ligipääsetavusele, et pakkuda võrdseid võimalusi inimestele, kellel seda tavaliselt pole.

Hea töö, tõesti. ??

Engadgeti kaudu