Apple ja Microsoft on SoftBanki poolt idufirmadele loodud megafondiliste investorite nimekirjas

SoftBank lõpetas Vision Fund II programmi raames teise kogumisvooru, mille eesmärk on investeerida alustavatesse ettevõtetesse. Investorite hulgas on Jaapani telekommunikatsioonigigantide hulgas Microsoft, Apple, Foxconn ja teised tehnoloogiapartnerid. Ettevõtted kogusid 108 miljardit dollarit, mis investeeritakse seejärel potentsiaalsetesse ettevõtetesse, kes astusid oma esimesed sammud, ütles Business Insider.

Esimene Vision Fundi investeerimisprogramm seisneb tehnoloogiasektori praeguste suurte nimede nagu Uber, Slack ja WeWork “sulandamises”, mis peagi börsile tulevad. Esimese investeeringu töötas välja Jaapani miljardär Masayoshi Son, SoftBanki tegevjuht, kes on alates 2017. aasta käivitamisest toonud umbes 100 miljardit oma varandusest.

Teises voorus investeeris SoftBank 38 miljardit pärast teiste rahvusvaheliste pangandusüksuste toetuse saamist teistelt pankadelt, nagu Mizuho Bank, Sumitomo Mitsui Trust.

Business Insideri andmetel veenis Masayoshi Son Microsofti investeerima fondi, lubades veenda 75 oma portfelliettevõtet oma tegevuse Amazon Web Servicesilt ĂĽle viima Microsofti Azure’i pilve. Microsofti investeeringunumbreid pole avaldatud.