Siin see on: Psystar on ametlikult kaebanud USA Apple'i kohtuasja

Apple ja Psystar sõlmisid osalise lepingu personaalarvutite müügi lõpetamiseks eelinstalleeritud Mac OS X-iga

TERE Arvutimaailm teatasid, et Apple ja Psystar sõlmisid eile osalise lepingu, et lõpetada personaalarvutite mĂĽĂĽk eelinstalleeritud Mac OS X-iga. Mõningaid ĂĽksikasju tema kohta on kohus paljastanud, kuid Psystar pole kõiki vajalikke dokumente saatnud – midagi, mis juhtub alles täna pärastlõunal.

Apple vs. Psystar skaalal

Avalikkusele avaldatud teabe kohaselt maksab Psystar lisaks arvutite müügi sulgemisele Apple'i eelinstalleeritud süsteemiga Apple'ile tundmatu summa. Tema rivaal garanteerib, et ta ei käi läbi autoriõiguse ega hüvitise nõudmise kohtumenetlust enne, kui juhtum on suletud, sealhulgas Floridas.

Allkirjastatud lepinguga on teoreetiliselt kaotatud San Franciscos kohtuprotsesside vajadus, kuid Psystari suhtes kehtib endiselt kohtuotsus, mille kohaselt tal tuleb Mac-kloonide müümine jäädavalt keelata. Veendumaks, et tema masin ei välju enam tehasest Apple'i eelinstalleeritud süsteemiga, soovib ta siiski tänu Rebel EFI-le seda siiski tema jaoks ühilduvusega müüa.

Psystari andmetel tuleb võimalike käskude hulgast välja jätta tarkvara, mis on loodud Mac OS Xi installimiseks mis tahes arvutisse. Ta väidab, et disainis toote ja ei rikkunud seda; selle tagamiseks peate siiski selle toetamise lõpetama, tehes ülesande installida Apple'i süsteemid "kloonidesse" huviliste kulul ja riskil.

Sellised meetmed tagavad ainult selle, et kloonimistöötaja rutiin jääb samaks; Asjad pole aga nii lihtsad. On endiselt võimalus, et Psystar ei austa Eebel Rebelsiga teatud Apple'i litsentse, mis ei võimalda tal olla kohtuasjadest vaba.

(nõuab neid kõiki kes meile selle näpunäite saatis!)