RAÄŚUNALNIK

Apple ja ülikoolid näitavad, kuidas HomePod saab teie kodu nutikaks muuta ilma kaasaegsete seadmeteta

Ideed a tark Maja, täis seadmeid, mida juhib teie nutitelefon / tahvelarvuti või hääl ja mis õpivad teie rutiini, on väga ahvatlev. Kuid see on oluline takistus: raha. Igaüks, kes soovib midagi sellist ehitada, peab aga maksma terve varanduse, et asendada lambid, uksed / väravad, sisetelefonid, külmikud, dušid, kohvimasinad, mikrolaineahjud ja kõik muu, mis neile sobib, nutika versiooniga.

Otsingu tõttu [PDF] hiljuti läbi viinud Apple, koostöös Instituutiga Inimeste suhtlemiseks arvutitega aadressil Carnegie Melloni ĂĽlikool, osutades teele, mis võib teie kodu nutikaks muuta, ilma et peaksite seadmete ja seadmete väljavahetamisele raha kulutama – võrrandi ainus “tark” element on HomePod.

Koos lõid Apple’i ja ĂĽlikoolide teadlased sĂĽsteemi nimega “Kuula õpilast” („Kuulamispraktikant“), mis on loodud teie kodu helide „kuulmiseks“, nendelt õppimiseks ja lõppkokkuvõttes spetsiaalselt kasutajatele mõeldud teadete ja hoiatuste sĂĽsteemi loomiseks – seda kõike muidugi juba varustatud seadmetega.

Näiteks tunneb süsteem ära mikrolaineahjust või elektriahjust tulnud vile, mis annab teile märku, olenemata sellest, kus majas viibite, et teie eine on valmis; ta saab õppida ka sissepääsu juures koputamise heli, et saata teade, et teil on külastajaid. Need on ainult kaks juhtumit, kuid sellised tehnoloogilised rakendused on muidugi väga kasulikud.

Kogu see andmetöötlus toimub hea masinõppega HomePodis ise, heliklippe välistele serveritele saatmata. Kuna tegemist on intelligentse sĂĽsteemiga, pole vaja seda teatud helide äratundmiseks “treenida”; Kõneleja võib siiski saata kasutajale aeg-ajalt kĂĽsimusi, näiteks „Mis see heli on?”, Et konkreetsemaid helisid ja sĂĽndmusi paremini kirjeldada.

Kuigi uuringus tuuakse võrrandis nutiseadmena ainult HomePodi, saab seda tehnoloogiat loomulikult rakendada igale kaugmikrofoniga seadmele – näiteks Amazoni või Google’i kõlaritele või isegi iPad Pro-le või tulevikule. võimsama mikrofoniga iPhone.

Päris lahe, mis?

9to5Mac kaudu

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH