Apple kaalub Inteli nutitelefonide jaoks oma 5G modemijaotuse ostmist

SEE Apple ja Qualcomm nad võivad olla komponeerinud, kuid see ei tähenda, et kogu kahe seltskonna (ja seebiooperi kõrvalosatäitjate) vahel avanev lugu oleks läbi. Just eile kommenteerisime siin, et väljaastumine Intel 5G modemite väljatöötamisel on see olnud kahe hiiglase kokkuleppe tagajärg – ja mitte põhjus, nagu võiksime ette kujutada. NĂĽĂĽd on sĂĽĹľee selle osa kohta ilmnenud rohkem teavet.

SEE Wall Street Journal ĂĽtles täna, et enne Qualcommiga viimistlemist kaalus Apple osta 5G modemite väljatöötamise eest vastutav Inteli osakond. Mõlemad ettevõtted pidasid eelmise aasta keskel sellesuunalisi läbirääkimisi ja jätkasid esialgseid plaane tehingu lõpetamiseks – kuni Apple’i kokkuleppel Qualcommiga ideest loobuti.

Tehing on kindlasti mõttekas: Apple, nagu teada, on huvitatud (või on) huvitatud oma 5G modemi väljatöötamisest, et mitte nii kauges tulevikus iPhone’i täiendada. Selle konkreetse Inteli tĂĽki omandamisega võiks Apple ĂĽhendada need hiiglaslikud teadusuuringute aastad omaenda teadmiste (ja rahalise tugevusega) väga ambitsioonikas projektis – projektis, mis praegu tundub olevat tarbetu.

Nagu eile märkisime, ei tähenda see, et Intel oleks loobunud plaanidest teenida raha 5G tehnoloogiast: ettevõte töötab lisaks võrgu- ja taristutoodetele endiselt välja lahendusi ka muud tĂĽĂĽpi seadmetele ning võib-olla ĂĽritab seda tehnoloogiat teistele ettevõtetele mĂĽĂĽa – mis võib olla või mitte olla Apple.

MacRumorsi kaudu