Apple kaebab iPhone 4 ja 4 omanike iOS 7-le värskendamise sundimise pärast kohtusse

Ei, me pole 2013. aastal; aga sa ei loe ka valet pealkirja. Tegelikult seisab Apple silmitsi järjekordse kohtuasjaga, mis on seekord pooleli Florida ringkonnakohtus, kus grupihagi väidab, et Apple “murdus” FaceTime sundida iPhone’i kasutajaid 4 ja 4 (käivitatud vastavalt 2010 ja 2011) värskendavad oma seadme versioonile iOS 7.

Kas sa ei mõista patavinasid? Lubage mul selgitada: Apple käivitas FaceTime’i 2010. aastal videokonverentsiteenusena, mis seejärel need kaks ĂĽhendab iGadgets kasutades kahte erinevat meetodit. Esimene, punkt-punkt, edastab heli- ja videoandmeid seadmete vahelise otsese ĂĽhenduse kaudu; teine ​​on tuntud kui “edastusmeetod”, mis kasutab selle ĂĽhenduse loomiseks kolmanda osapoole serverit.

Edastatud kõned on Apple jaoks kallimad (teisest serverist andmete ja ĂĽhenduse kasutamiseks) kui variant, mis ĂĽhendab otse kaks seadet. Sel ajal maksis Apple FaceTime serverite kasutamise eest Akamai Technologiesile – kuid seda tĂĽĂĽpi ĂĽhendusi oli vähemuses, moodustades 5–10% kogu FaceTime liiklusest enne 7. novembrit 2012. Kuni VirnetX jalgu jääma

Nagu te võib-olla teate, on VirnetXi ja Apple’i puntras võib-olla ĂĽks vanimaid kohtuasju, mis on seotud Cupertino hiiglasega. Kõik sai alguse 2010. aastal, kui ettevõte kaebas Apple’i iPhone’is VPN-tehnoloogia kasutamise eest kohtusse; hiljem ilmnesid nende kahe vahel mitmed muud protsessid, sealhulgas FaceTime’is kahe seadme otseseks ĂĽhendamiseks kasutatud tehnoloogia.

VirnetXi toimingute ĂĽksikasjadesse laskumine oleks kahjulik, kuid on oluline mõista, et see on pannud Apple’i maksete vältimiseks kasutama kõigi FaceTime-kõnede jaoks releemeetodit. autoritasu VirtnetX-ile. Seetõttu oli see olukord määrav, et Cupertino hiiglased hakkaksid releeserveritele suuremaid summasid maksma. Võimalik lahendus sellele tuli 2013. aasta septembris välja antud iOS 7-ga.

Loomulikult eelistavad paljud kasutajad uue operatsioonisĂĽsteemi väljaandmisel oma seadme värskendamist (või isegi ĂĽldse mitte värskendamist) oodata. See juhtus ka 2013. aastal, kuid väidetavalt taotles Apple 16. aprillil 2014 FaceTime’i sertifikaatide kehtivuse lõppemist, mis sisuliselt “õõnestas” teenuse peamist funktsionaalsust – seetõttu kaevatakse ettevõtte vastu praegu kohtusse, nagu avalikustas Seadus360.

Protsessi kohaselt olid kasutajad “sunnitud” ĂĽle minema iOS 7-le, et nad saaksid kasutada FaceTime’i, mille tulemuseks oli iPhone 4 ja 4 (muu hulgas aeglasem) mitu jõudlusprobleemi. LĂĽhidalt öeldes sĂĽĂĽdistasid hagejad Apple’i selles, et see “julgustas” kasutajaid ostma uuemaid seadmeid (tol ajal iPhone 5, 5c ja 5s).

Lisaks väidetakse kohtuasjas, et kuigi Apple pidas FaceTime’i tõrke põhjuseks uue operatsioonisĂĽsteemiga parandatavat viga, põhjustas ettevõte teadlikult rakenduse ebaõnnestumise sundides kasutajaid oma seadet värskendama ja vähendas seeläbi käimasolevaid uuesti saatmise tasusid, mis põhinesid kõnedelt vidin töötab iOS 6 ja varasem.

Lõpuks nõutakse kohtuasjas Apple’i uurimist, et teha kindlaks, kas ettevõte “rikkus Florida osariigi seadust petlike ja ebaõiglaste äritavade osas”, samuti võimalust, et ettevõte “rĂĽndas” kasutaja isiklikku vara (iPhone). Kõigil neil põhjustel nõuavad hagejad kahjutasu, kahjutasu ja kohtukulude tasumist.

Kas see on surnult sĂĽndinud või mitte, tõde on see, et nad võtsid olukorra rindkere alumisest osast, et proovida Apple’i kinni hoida. Vaatame, mida tehakse …

AppleInsideri kaudu