Apple kaebab topeltkaamerasĂĽsteemi iPhone 7 Plus ja 8 Plus seadmete vastu

Kui Apple’iga juhtub ĂĽhte asja väga sageli, siis on see selle vastu algatatud kohtuasjad. Seekord laulis MacRumors teatas, et nimetati nutitelefoni Iisraeli kahekaamera tootja Korephotoonika sõlmis Apple’iga vaidluse, väites, et iPhone 7 Plus ja 8 Plus kaamerate patendiõiguste rikkumine on toimunud.

2012. aastal loodud Corephotonics kirjeldab ennast kui “mobiilseadmete kahekaamerate tehnoloogia turul pioneerit ja maailma liidrit”, olles esimene ettevõte, kes kavandas, arendas ja turustas “ĂĽhtlaselt suurepärast järgmise põlvkonna topeltkaamera suurendust”. .

Nende patendid on registreeritud USA patendi- ja kaubamärgiamet (Ameerika Ühendriikide patendi- ja kaubamärgiamet) 2013. aastal ja viitab nutitelefonide kahekaamerate tehnoloogiale, sealhulgas optilise suumi ja mini-teleobjektiivi kinnitusele.

Selle käigus väidab ettevõte, et mõlemad iPhone’i mudelid kopeerivad pildikvaliteedi parandamiseks telefoto kujunduse, optilise suumi jaoks kasutatava meetodi ja kahest läätsest pildi aruka sulandamise funktsiooni. Lisaks väidavad nad, et on Apple’iga kontaktis:

Ăśhes oma esimeses ettevõttena tegutsemises võttis Corephotonics ĂĽhendust Apple’iga, lootes luua strateegiline partnerlus. Corephotonics on Apple’ilt oma tehnoloogia kohta saanud palju julgustavaid teateid ja positiivseid kommentaare, kuid osapooled pole kunagi sellega seotud litsentsilepingut sõlminud.

Nende süüdistustega silmitsi seistes tasub meeles pidada, et Apple omandas 2015. aastal teise Iisraeli kaameraettevõtte LinX Imaging. See on spetsialiseerunud Corephotonicsiga samale valdkonnale ja tõenäoliselt saab Apple sel põhjusel kaameras oleva tehnoloogia ka integreerida.

Veider on see, et kuigi iPhone X-l on ka topeltkaamera skeem, ei kuulu see nalja. Puudumise põhjus võib peituda selles, et see käivitati hiljuti ja seetõttu ei ole see veel Iisraeli ettevõtete silmis.

Kohtuprotsessiga soovib Corephotonics saada tekitatud kahju hĂĽvitamist – see tuleb tõendada kohtus – ja lisaks kohtumäärus ohtliku tava ohjeldamiseks.