Apple kaebas patendilitsentsi rikkumise ĂĽle

Tehnikamaailm on täis probleeme, mis sellega kaasnevad patent. Nagu me teame, Apple pidevalt uute tehnoloogiate omandamine (ja teiste loomine) nende rakendamiseks tehnoloogias vidin, kuid sageli on vaja nende patentide litsents läbi rääkida nende registreerinud ettevõtetega.

Suur patentide litsentsimisega seotud probleem Euroopas põhjustas Apple koos kümnete teiste ettevõtetega kaebuste esitamise Euroopa Komisjon palus agentuuril uurida võimalikke patendilitsentside rikkumisi, tehnoloogia arengut takistavaid olukordi, nagu avalikustas Irish Times.

See koalitsioon koosneb Apple’ist ja veel 27 ettevõttest, näiteks Cisco, Daimler ja BMW, kes kirjutas alla EĂś-le saadetud kirjale. Väljaanne ei täpsusta, millised ettevõtted keelduvad patendilubade ĂĽle läbirääkimisi pidamast, kuid kaebuse käivitajaks on see, et Nokia ei nõustunud autonoomsete autode tehnoloogiat käsitleva lepinguga – see on ala, kus Apple’il on huvid, vt “Project Titan”

Kaebuses selgitasid ettevõtted, et nad on ĂĽheskoos investeerinud teadus- ja arendustegevusse ĂĽle 45 miljardi euro ning neil on ĂĽle 200 000 registreeritud patendi, kuid et neil on endiselt probleeme õiglaste tehingute sõlmimisega teiste teatud tehnoloogiat litsentsivate ettevõtetega. Täpsemalt palus ettevõte EĂś-l astuda “otsustavaid samme tagamaks, et Euroopa seadused ja politsei kaitsevad innovatsiooni kõigis sektorites”.

Selle olukorra teeb ainulaadseks just kaebuste taga olev ettevõtete koalitsioon. Nagu rõhutas Irish TimesGrupi ettevõtete laialdane lojaalsus näitab, et tegemist on läbiva probleemiga, mis mõjutab mitte ainult digitaalset maailma, vaid ka mitut sektorit ja teenust.

Ameerika Ühendriikides on Apple aastaid seisnud silmitsi teist tüüpi patentidega seotud probleemidega: üha enam kohtuvaidlusi võimaliku intellektuaalomandi rikkumise kohta, mille on sageli esitanud Patenditroll, nagu see oli eelmisel nädalal.

Tegelikult on see tehnoloogiagigandi jaoks tundlik sektor – eriti Apple’i jaoks, kellel on nõuandeid paljude sektorite ja teenuste kohta.

9to5Mac kaudu pilt: Associated Press