Apple kaotas Brasiilias (kindla) õigused iPhone’i kaubamärgile

Täna avaldati riikliku tööstusomandi instituudi (INPI) otsus iPhone’i kaubamärgi kasutamise kohta Brasiilias, lĂĽkates tagasi Apple’i kavatsuse reserveerida nimi turul IGB EletrĂ´nica kontserni kaubamärgi Gradiente olemasoleva registreerimise vastu.

Ilmselt võeti otsus vastu mõni päev tagasi, nagu eelmisel nädalal oodati, kuid suhtlus lükkub edasi.

Kaubamärgi registreerimise bĂĽroo otsuse kohaselt jääb iPhone’i nimi Gradientele, kes registreeris selle 2000. aastal, seitse aastat enne Apple’i nutitelefoni tutvustamist, kuigi registreerimine jõustus alles 2006. aastal.

Apple väidab INPI-ga, et Gradiente käivitas iPhone’i nime all seadmeid alles 2012. aasta detsembris ja on võimalik, et nad kaebavad selle otsuse kohtusse.

Gradiente, mida praegu haldab teine ​​ettevõte, CBTD, tõi eelmise aasta detsembris turule Androidiga nutitelefoni nimega iPhone Neo One.

iphone gradient

Brasiilia ettevõte ei ole veel kinnitanud, kas see annab võimaluse kasutada iPhone’i nime ainult Brasiilias, takistades Apple’il oma seadmete mĂĽĂĽmist Ladina-Ameerika suuruselt teisel turul.

Kõik viitab sellele, et Gradiente võiks proovida sõlmida Ameerika hiiglasega kaubamärgi kasutamise osas läbirääkimisi, seda enam, et Apple toodab juba Brasiilias iPhone’i ja iPadi koostöös Foxconniga.

Kohaliku ajakirjanduse andmetel pole INPI otsusel võimu takistada iPhone’i mĂĽĂĽki riigis ning Gradiente asi on selles osas kohtumenetlust jätkata (või mitte).

Tuleb meeles pidada, et iPhone’i kaubamärgi kasutamist on vaidlustanud mitu ettevõtet ja erinevad turud.

Esiteks ja veel 2007.

aastal taotles Cisco kaubamärgi registreerimist Ameerika Ühendriikides, lahendades läbirääkimistega juhtumi nende õiguste kooskasutamiseks, mille väärtust ei avaldatud.

2012. aastal pidi Apple maksma ka Hiina ettevõttele Promoview üle 2010 miljoni registreeritud kaubamärgi kasutamise eest üle 60 miljoni dollari.

Mehhikos takistati Apple’il olemasoleva iFone’i registreerimise raames kaubamärke kasutamast, kuid pooleliolevas asjas on ta pöördunud kohtusse.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi