Apple kaotas kohtuvaidluse Norra väikese abi vastu, kasutades selleks mitteoriginaalseid osi

Juba mitu päeva tuntud teema “Parandusõigus” See on olnud tohutult populaarne nii Ameerika valitsuse otsuses, et elektroonilise toote avamine ei saa garantii tĂĽhistada, kui ka iOS-i uusimas versioonis kummalise efekti avastamisel, mis muudab volitamata teeninduskeskuste remonditud iPhone’id kasutuskõlbmatuks. NĂĽĂĽd tuli puljongi paksendamiseks veel ĂĽks juhtum.

Kõik juhtus Norra, nagu teavitas Emaplaat: eelmisel aastal leidis Apple seal oma toodetele väikese litsentseerimata remondikeskuse, mis kasutab oma teenuses alternatiivseid osi – näiteks asendusekraanid pärinevad Hongkongist ja neid renoveerib kolmanda osapoole tootja. originaalpaneel on kahjustatud.

Cupertino saatis ettevõtte omanikule Henrik Husebyle viivitamatult kirja, milles käskis tal viivitamatult lõpetada tegevus, hävitada võltsitud osad ja maksta 3000 dollari suurune trahv – lisaks sellele, et allkirjastati tähtajaline leping mitte kunagi importida, mĂĽĂĽa ega töötada koos Apple’i kaubamärgi aluseks olevate esemetega.

Huseby otsustas, et ta ei kirjuta alla ega allu millelegi; Seejärel pöördus Apple Norra kohtusse, esitades väikeettevõtte kohtusse. Ja siis ĂĽllatuslikult: isegi kui viis advokaati töötavad kohtuasjas, on Apple kaotatud kokkupõrkes. Osariigi kohus otsustas, et Norra seadused “ei keela mobiilseadet remondival isikul importida Aasia tootja 100% ĂĽhilduvat ja Apple’i osadega täiesti identset ekraani, kui Apple’i kaubamärk seda toodet ei kehti”.

Apple kaebas otsuse edasi, ja nüüd ootavad mõlemad pooled Norra kohtus edasist arutamist.

Kuigi juhtumi spetsiifika kehtib ainult Norra territooriumi kohta, võib otsust pidada kaitses edusammudeks “Parandusõigus” – Põhjused, nagu ma eespool ĂĽtlesin, mida arutavad ĂĽha enam ja millega tegelevad isegi mitme riigi kongresmenid: 18 Ameerika osariiki uurivad seadustega seotud seaduste rakendamist, mis kohustaksid elektroonikaseadmete tootjaid mĂĽĂĽma asendustööriistade osi ja remont avalikkusele ja volitamata tehniline abi. Apple teeb fuajee seaduste vastu kõigis neis 18 osariigis.

Remondiõiguse kaitsjad väidavad, et Apple – nagu ka teised sarnase kehaga ettevõtted – soovivad hooldusmonopoli, et hoida remondihinnad kõrgel. Nagu ĂĽtles PT tegevdirektor Repair.org, Gei Gordon-Byrne:

Apple tõestab end kogu maailmas liikumise parandamise õiguse sĂĽmbolina. Nad tuginevad jätkuvalt meie argumentidele – õigusteenuse pakkujate, nagu Henrik, kohtusse kaevamine, tarbijatele valetamine protsessorite jõudluse halvenemise kohta patareide vahetamise asemel ja silmakirjalikkuse tippu harjutamine: ehitustooted, mida on raske parandada ja samal ajal öeldakse, et nad hoolivad keskkonnast.

Apple’il pole juhtumi kohta kommentaare, kuid me teame selle ĂĽldist seisukohta selles kĂĽsimuses ja võime isegi ennustada, millised avaldused võivad selles kõiges tulla. Ta ĂĽtleks, et ettevõte hindab oma toodete eeliseid ega saa neid eeliseid kolmandate osapoolte kaudu garanteerida; Lisan ka, et AppleCare + on mõeldud neile, kes soovivad laiendada katvust madalamate kuludega. Kuid kas sellest piisab?

MacRumorsi kaudu