Apple kärpib iPhone'i tootmist 10%

Apple kärpib iPhone’i tootmist 10%

Nagu poleks aruannetest iPhone’i kogunemise vähenemisest eelmise aasta lõpus piisanud, on see nii Nikkei teatas täna, et ettevõte kärpib nĂĽĂĽd uut tootmist vidin kuni 10%. Veelgi enam, see kehtib kogu 2019. aasta esimese kvartali kohta.

Aruande kohaselt teavitas Apple eelmise kuu lõpus oma tarnijaid iPhone XS, XS Max ja XR tellimuste vähendamisest. Kuigi iga mudeli tootmise vähenemist ei avaldatud, ütles ettevõtte ametnik, et see näitaja on keskmine ja vähenemine sõltub sellest, millist mudelit tootja toodab.

Sellisel juhul prognoositakse, et praeguses kvartalis on iPhone’i toodang umbes 40 kuni 43 miljonit ĂĽhikut, mis on väiksem kui varem hinnatud 48 miljonit seadet. Tõepoolest, see on Apple’i jaoks murettekitav stsenaarium, kus Counterpoint Research on registreerinud 20% -lise mĂĽĂĽgilanguse.

Hiina viga?

Me teame, et iPhone’i mĂĽĂĽk Apple’i 2019. aasta esimeses eelarvekvartalis rekordeid ei muuda, eriti pärast tulude ĂĽlevaatuse kirja avalikustamist. Selles väljaandes ja kasutajale antud intervjuudes CNBC, Ettevõtte tegevjuht, Tim Cook, omistades kukkumise Hiinale – osaliselt riigi ja Ameerika Ăśhendriikide vahelise kaubandussõja tõttu, hoolimata väitest, et iPhone XR on olnud edukas alates selle turuletoomise päevast.

USA kaubandusminister, Wilbur Ross, kĂĽsitles ka CNBC ja ĂĽtles, et Apple’i praegusel kitsikusel pole “mingit pistmist Hiinas kaubanduslike pingetega”.

@SecretaryRoss koos $ AAPL-i hoiatusega: “Ma ei arva, et Apple’i kasum oleks praeguste kaubandusläbirääkimistega kuidagi seotud.”

Ross tunnistas, et tariifidel ja kaubandusläbirääkimistel oli Hiina majandusele negatiivne mõju, kuid tuletas meelde, et vaatamata võimalusele ei nõutud Apple’i toodetelt USA Hiina-vastaste sanktsioonide ajal tasu ja seepärast ei uskunud see korrelatsiooni olemasolu. Hiina iPhone’i madala mĂĽĂĽgi ja kaubandussõja vahel.

Sekretäri kommentaarid järgivad Ameerika presidendi pooldatud mõttekäiku, Donald Trump, kes kaitses eelmisel nädalal ideed, et ettevõttel “saab kõik korda” ja et $ AAPL on selle haldusalas palju hinnanud.

9to5Maci, AppleInsideri kaudu