Apple käskis maksta muude patendivaidluste korral 145 miljonit dollarit

Seda Apple see osales patendiga seotud juriidiliste võitluste kaoses, mitte uus. Seekord oli isik, kes vaidles Ma-ga kohtus (Kanadast juba teada) WLAN, intellektuaalomandi litsentseeriv ettevõte, mis registreerib patente, toetab Quarterhilli ettevõtet.

Vastavalt Reuters, otsustas Californias San Diegos aset leidnud juhtumi žürii tuvastada, et Apple vastutab telefonide 8 457 145 ja 8537 757 patendiõiguse rikkumiste eest, mis on seotud raadiosidetehnoloogiaga iPhone'is. Neist üks viitab "protokollide ja lairibaühenduse taotlemise meetodile traadita sidesüsteemides", teine ​​aga "traadita sidesüsteemides kasutatava adaptiivse ühenduse juhtimiseks".

Selle rikkumise eest kohustati Apple tasuma 145 miljonit dollarit (umbes 543 miljonit R $) kahjutasu Kanada ettevõttele, mida kirjeldatakse kui "ühte edukaimat patendilitsentsi pakkuvat ettevõtet maailmas". WiLAN avaldab ka märkusi, mis kommenteerivad otsuseid.

Kahe ettevõtte vahelised vaidlused täna. Tegelikult algas võitlus patendiõiguse rikkumise eest 2010. aastal, kui Ma ja veel 24 ettevõtet kaevati WiLAN-i kaudu kohtusse Bluetooth-tehnoloogiaga seotud ettevõtete registreeritud protokollide rikkumise eest. Järgmisel aastal esitas Kanada Ma kohtu poole, keeldudes seekord CDMA, HSPA, Wi-Fi ja LTE tehnoloogiaga seotud patentidest.

Järgmise kahe aasta jooksul jätkas WiLAN Ma'ile patendiõiguse rikkumise eest kohtumenetlust. 2013. aastal registreeritud juhtumis kaevati Cupertino hiiglase vastu 248 miljonit dollarit, kuid žürii otsustas, et Apple on süütu.

Tänavuse kohtuasja osas ei ole Apple kohtuotsuse kohta märkust avaldanud, kuid tõenäoliselt edasikaebuse saab (ja kavatseb) edasi kaevata.

läbi 9to5Mac