Apple käskis Qualcommile maksta 31 miljonit dollarit

Californias San Diegos asuva kohtu kohtunik andis Qualcommile õiguse Apple’i vastu kaebuse esitada. Protsessorite tootja kaebas kolme oma patendi väärkasutamist õunaettevõtte poolt, kes peab nĂĽĂĽd maksma 31 miljonit dollarit kahjutasu.

Kõnealune tehnoloogia on Ameerika Ühendriikides registreeritud numbritega 8 838 949, 9 535 490 ja 8 633 936. Qualcommi andmetel hakatakse neid kasutama iPhone 8, 8 Plus ja X tootmisel aastatel 2016-2018.

Notebook Checki veebisaidi andmetel on kolm patenti tänapäeva iPhone’i kasutamise jaoks kriitilise tähtsusega. See tehnoloogia võimaldab iPhone’il pärast käivitamist kiiresti Interneti-ĂĽhenduse luua, lisaks kiirendab andmeedastust protsessori ja modemi vahel ning töötleb graafikat tõhusama akukasutuse abil.

Kohus leidis 15. märtsil, et Apple pidi Qualcommile hĂĽvitama 1,41 dollarit mĂĽĂĽdud iPhone’i ĂĽhiku kohta, kokku 31 miljonit dollarit.

Qualcommi asepresident Don Rosenberg leiab, et otsus esindab “viimast võitu kohtuvaidluses, mille eesmärk on panna Apple vastutusele meie väärtusliku tehnoloogia kasutamise eest selle eest maksmata”. Mäletame, et see on veel ĂĽks peatĂĽkk 2017. aastal alanud kahe Põhja-Ameerika tehnikavahetuse vahelises pikas lahingus, mis pole kaugeltki lõppenud.