Apple kirjeldab asukohateabe loata kogumist iPhone 11 Pro-s

Eile langes (veel) väike vaidlus Apple’i sĂĽlle, kui turvauurija Brian Krebs selle avastas iPhone 11 Pro oli kogumas asukoha andmed isegi pärast seda tĂĽĂĽpi teabele juurdepääsu käsitsi väljalĂĽlitamist. Krebs oletab, et tegevus võib olla seotud Wi-Fi 6 levimisega seadmes, kuid tõendeid esitamata; sest nĂĽĂĽd teame, et sellest ei piisa.

Avalduses aadressile TechCrunch, Apple kommenteeris seda kĂĽsimust ja ĂĽtles, et kõik keerleb uue iPhone’i konkreetse elemendi ĂĽmber: U1 kiip heitkogused / tulud ĂĽlilai bänd, nagu oleme siin uurinud.

Ilmselt on seda tĂĽĂĽpi lainete emissioon endiselt probleem, mis pole kõigis riikides täielikult lahendatud, ja mõnede piirkondade kohalikud eeskirjad ei luba neil U1 kiibil tegutseda. Seetõttu on Apple sunnitud iPhone 11 Pro-s regulaarselt lubama asukohaandmete hankimise [Max] – täpselt selleks, et seade ei asuks piirkonnas, kus ĂĽlilaineriba pole seatud.

Apple märgib, et see aktiveerimise / deaktiveerimise haldamine täielikult seadmes tehtudja Apple ei kogu kasutaja asukohateavet ega saadeta välistele serveritele. Ettevõte teatab ka, et eelseisvas iOS-i värskenduses lisab võimalus U1 kiip välja lülitada, nii et hirmunud kasutajad saavad tagada, et nende asukohaandmeid ei hõivata igal ajal.

Siis oli kõik lahendatud – kuigi igal juhul oleks kogu seda kuulujuttu saanud vältida, kui Apple oleks kaardi esitanud läbipaistvamale lauale.

pilt: Tokuyuki Matsubuchi | Nikkei Aasia ĂĽlevaade