RAČUNALNIK

Apple kirjeldab COVID-19 ohjeldamise meetmeid uues tarnija vastutuse aruandes

Igal aastal, alati esimesel poolaastal, annab Apple vĂ€lja oma uue vĂ€ljaande Iga-aastane tarnija vastutuse aruanne – dokument, milles ettevĂ”te kirjeldab ĂŒksikasjalikult koos teabe ja arvudega oma töö edenemist (vĂ”i selle puudumist) partneri ja tarnija rajatiste töötingimuste parandamiseks, lisaks saasteainete heitkoguste vĂ€hendamisele ja Ă€ri tagamisele ainult sotsiaalselt vastutustundlike ettevĂ”tetega.

Sest viimase 12 kuu aruanded on just avaldatud [PDF] – ja muidugi on see vĂ€ga tugevalt keskendunud pandeemiatele Uus koronaviirus (COVID-19), isoleerimismeetmetes, mille Apple ja tema partnerid on vĂ”tnud, et vĂ€ltida töötajate kokkupuudet haigustega ja muude sellega seotud riskidega.

Apple’i partnerite rakendatud poliitikate hulgas on vĂ€lja toodud jĂ€rgmised:

 • Töö ajal ja avalikes kohtades on kohustuslik isikukaitsevahendite (nĂ€omask vĂ”i -kilp) kohustuslik kasutamine;
 • Temperatuuri mÔÔtmise ja muude tervisekontrollide rakendamine;
 • Maskide ja alkoholigeeli kĂ€ttesaadavus töötajatele;
 • Rajatiste sĂŒvapuhastusprotokollide rakendamine;
 • Tehase pĂ”randapind tuleb sotsiaalsete distantseerimismeetmete rakendamiseks ĂŒmber seada;
 • Paindliku vĂ”i jĂ€rkjĂ€rgulise töögraafiku rakendamine, et vĂ€hendada korraga inimeste arvu kohapeal.

Apple on oma partnerite vahel kokku pannud pĂ”hjaliku COVID-19 tĂ”kestuskava ja ĂŒtles, et jagab dokumenti selle valdkonna teiste ettevĂ”tetega, et luua standardid, mille ta kogu tööstusharus vastu vĂ”tab.

Muud andmed on samuti hĂ”lpsasti kĂ€ttesaadavad: nĂ€iteks ettevĂ”tted liigitavad oma tööpartnerite ja inimĂ”iguste rĂŒhmade mÔÔtmiste kohaselt oma partnereid „kĂ”rgtehnoloogilisteks”, „keskmise jĂ”udlusega” vĂ”i „madalateks tulemusteks”. 2019. aastal jĂ”udis kĂ”ige edukamate partnerite osakaal rekordilisele 82% -le, samas kui halvasti sooritatud partnerid langesid alla 1% – see on ka enneolematu indeks.

Apple'i kÔrge, keskmise ja madala tasemega esitaja indeks

MÔnede edusammude hulgas, mida Apple on oma dokumendis esile tÔstnud, vÔime mainida:

 • NĂŒĂŒd osaleb ettevĂ”te tina, tantaali, volframi, kulla ja koobalti tarnijate 100% -lises auditis;
 • Alates 2008. aastast on töötajate Ă”iguste alaseid juhiseid saanud ĂŒle 19,4 miljoni ettevĂ”tte tarnija töötaja;
 • KĂŒsitleti rohkem kui 52 000 tarnija töötajat nende kogemuste kohta oma töökohal;
 • Aastal 2019 registreeris Apple heitkoguste vĂ€hendamisele pĂŒhendunud partnerite arvu 53% kasvu – sellega seoses sertifitseeriti ĂŒle 50;
 • PĂ€rast Apple’i veesÀÀstupoliitika vastuvĂ”tmist on tarnijad ladustanud ĂŒle 115 miljardi liitri vĂ€rsket vett.

Teabe kohta, mille avaldas ettevÔtte vanem asepresident Apple, Sabih Khan, mÀrgib jÀrgmist:

Keskkond, mida me kĂ”ik jagame, on habras ning pĂŒhendume kliimamuutuste vastu vĂ”itlemisele ja heitkoguste vĂ€hendamisele rohkem kui kunagi varem. Strateegiliste partnerluste kaudu aitame oma partneritel vĂ€hendada sĂŒsiniku jalajĂ€lge ja sÀÀsta vÀÀrtuslikke ressursse, nagu vesi ja energia. KeskkonnasĂ”bralik tootmine on nutikas tootmine ja laiemalt – me teame, et see, mis on keskkonnale kasulik, on kasulik ka ettevĂ”tetele.

Nii palju kui COVID-19 on enneolematu vĂ€ljakutse, neelame endasse ka lootust ja inspiratsiooni, kui inimesed keskenduvad taas oma kolleegide, sĂ”prade ja naabrite tervisele. See teadlikkus – nii meie enda kui ka teiste tervise – kohta on midagi, mida me vĂ”ime alati endaga kaasas kanda.

Meie töö inimeste ja planeedi kaitsmiseks ei pruugi kunagi lĂ”ppeda – kuid oleme enesekindlamad kui kunagi varem, et meie pĂ€ikeselised pĂ€evad on veel ees.

VÀÀrib mÀrkimist, et lisaks PDF-dokumendile postitab Apple oma veebisaidile ka spetsiaalse lehe (portugali keelt pole vÀrskendatud), tihendab aruande andmeid ja annab lisateavet. Peab kontrollima.

TechCrunchi kaudu

Seonduvad postitused

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jĂ€tkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH