Apple laiendab oma iPhone’i remondiprogrammi sõltumatutele ettevõtetele. Kuid nad vajavad “koolitust”

Apple käivitas Ameerika Ăśhendriikides uue remondiprogrammi, pakkudes klientidele lisavõimalusi “iPhone’i kõige levinumate garantiiväliste paranduste jaoks”. Teade tehti neljapäeval õunafirma avalduses, mis garanteeris, et see pakub “kõige sõltumatumale” suurele või väikesele ettevõttele samu osi, tööriistu, koolitust, remondikäsiraamatut ja originaaldiagnostikat, näiteks AASP (volitatud teenusepakkuja). Apple) neid.

Projekti, mida tuleks laiendada ka teistele riikidele, eesmärk on suurendada klientide vajadusi. “Me muudame USA sõltumatute reparatorite jaoks samade ressursside kasutamise lihtsamaks kui meie Apple’i volitatud teenusepakkujate võrgus,” selgitas Apple’i tegevjuht.

“Usume, et ohutumaid ja usaldusväärsemaid remonditöid teevad väljaõppinud tehnikud, kasutades selleks originaalosasid, mis on hästi välja töötatud ja rangelt testitud,” lisab Jeff Williams.

Uut programmi täiendab õunafirmade jätkuv investeering oma enam kui 5000 AASP-d hõlmavasse kasvavasse ĂĽlemaailmsesse võrku ja programmis osalemiseks ei maksa Apple’i sõnul kulusid.

Uue programmi saamiseks peavad ettevõtted integreerima Apple’i sertifitseeritud tehnikud, kes saavad remonti teha, pakkudes neile tehnohiiglase originaalseid osi, tööriistu, koolitust, käsiraamatuid ja diagnostikat sama hinnaga kui AASP-d. “Sertifitseerimisprotsess on lihtne ja tasuta,” garanteerib Apple.

See programm ilmub poolteist aastat pärast seda, kui Californiasse, kus asub Apple, asub „remondiõiguse“ seadus, mis võimaldab ettevõtetel hakata klientidele või sõltumatutele spetsialistidele kättesaadavaks tegema volitatud osi ja remondijuhendeid, et pakkuda kvaliteetset teenust. See meede muudab remondituru konkurentsivõimelisemaks, parandab selle kvaliteeti ja alandab arvete hindu.

Tasub meeles pidada, et augustis teatas iFixit iPhone’i hoiatussõnumist, hoiatades kõiki kasutajaid, kes ei asenda Apple’i teenuste kaudu akut, isegi originaalaku puhul. Ilma Apple’i sertifitseeritud professionaali (Apple Genius) või ettevõtte volitatud teenusepakkujata ei kuva iPhone enam aku tervislikku seisundit, teatades ebaselgest probleemist.