Apple laiendab oma iPhone’i ringlussevõtu programmi USA-s

Maapäeva ootuses (Maa päev22. aprillil tähistatud Apple teatas täna ulatuslikust laienemisest IPhone’i ringlussevõtu programm Ameerika Ăśhendriikides.

Apple kahekordistab nende asukohtade arvu USA-s, kuhu tarbijad saavad iPhone’i saata, kuhu nad seejärel edastavad Aster Lill, robot, mis suudab tunnis lahti võtta 200 seadet (15 erinevat mudelit). NĂĽĂĽdsest aktsepteeritakse ka USA-sse Best Buy poodidesse tarnitud iPhone’i ja Hollandis asuvat KPN-i ketti.

Daisy võttis taaskasutusprotsessis kasutatud iPhone’ist lahti ja valis välja konkreetsed komponendid ning alles 2018. aastal suutis Apple neid renoveerida. rohkem kui 7,8 miljonit seadet, aidates taaskasutada ĂĽle 48 tuhande tonni e-jäätmeid.

SEE koobaltnäiteks on patareide väga oluline koostisosa. Apple saadab Daisy eemaldatud iPhone’i aku tagasi oma tarneahelasse, mis seejärel kombineeritakse teiste taastatud komponentidega, et luua täiesti uus aku.

Taaskasutatud materjalid iPhone'ist

Apple kasutab ka plii 100% taaskasutatud 11 erineva toote peamistes loogikalaudade võtmekomponentides. Lisaks on uute MacBooks Airi ja Maci mini alumiiniumisulam valmistatud 100% alumiinium ringlussevõtt – nagu me selles teises artiklis rõhutasime.

“Keerukas ringlussevõtt peaks olema elektroonika tarneahela oluline osa ja Apple võtab juhtpositsiooni tööstuse täiustamisel,” ĂĽtles ta. Lisa Jackson, Apple’i keskkonna-, poliitiliste ja sotsiaalsete algatuste asepresident.

“Töötame kõvasti, et kujundada tooteid, millele tarbijad saavad pikka aega tugineda. Kui saabub aeg nende ringlussevõtuks, loodame, et meie programmi mugavus ja eelised innustavad inimesi meile oma vanu seadmeid saatma, ”lõpetas Jackson.

Materjali taaskasutamise labor

Püüdes oma ringlussevõtu võimalusi veelgi laiendada, teatas Apple täna ka oma avamisest Materjali taaskasutamise labor Texases Austinis.

See on uus 840 m² suurune labor, mis on täielikult pühendatud uute ringlussevõtu protsesside uurimisele ja avastamisele, mis hõlmab lisaks robotitele ka masinõpet.

Idee on veelgi parandada elektroonikas kasutatavate osade ja komponentide lahtivõtmise, valimise ja lammutamise protsesse ning pakkuda välja uusi lahendusi kogu ringlussevõtutööstusele.

· • ·

Oma ringlussevõtu programmi käsitlevas pressiteates näitas Apple ka, et neil on nĂĽĂĽd rohkem kui kett 5000 Apple’i poodi ja volitatud teeninduskeskust ĂĽmber maailma.

Hiljuti, nagu me siin teatame, käivitas Apple uue meetodi, mis optimeerib iPhone’i ekraaniparandust ja võimaldab selle teenuse pakkumiseks palju laiemat sõltumatut tehnilist abi.

Maapäeval veel mõned päevad tagasi teatasime ka, et Apple Watchi omanikel on 4/22-s taas lahendada väljakutse, mis annab neile spetsiaalse teemastatud märgi ja kleebise.