Apple liitub teiste tehnoloogiahiiglastega, et toetada FBI juhtumit Google'is

Apple liitub teiste tehnoloogiahiiglastega, et toetada FBI juhtumit Google'is

Kui Apple'il on raskusi privaatsusvõitluse korral FBI, on mõnest tehnoloogiaettevõttest saanud "kohtu sõbrad" (amicus curiae), näidates Ma toetust ja uurija esitatud ettepanekuid.

Seekord kes asus FBI vastasküljel Google, mida väljendas Registreerimine. Ja et toetada ettevõtteid, Apple'i ja teisi hiiglasi nagu Amazon, Microsoft ja Cisco, saada õukonna sõbraks juhtudel, kus tehnoloogiaettevõtted peavad rikkuma privaatsusseadusi ja esitama teavet välismaistest serveritest pärinevate e-kirjade põhjal.

Sarnases olukorras võiks Microsoft võita juriidilise vaidluse, piirates Ameerika Ühendriikide valitsuse juurdepääsu võõrastel territooriumidel asuvatele andmetele. Pennsylvania ringkonnas palus kohtunik Google'il siiski edastada väljaspool riiki talletatud teavet, väites, et kahtlusaluste andmeid "otsitakse" Ameerika pinnalt, nii et nende suhtes ei olnud nn eksterritoriaalsust. Salvestatud kommunikatsiooni seadus. Isegi siis keeldus ettevõte andmeid saatmast.

Kui kohtuotsusega otsitakse e-posti aadressilt a Andmekeskus välismaal toimub selline privaatsuse rikkumine väljaspool USA-d, kus säilitatakse klientide isiklikke teateid ning kus neile pääsetakse juurde ja kopeeritakse õiguskaitse eesmärkidel ilma kliendi nõusolekuta.

Mountain View hiiglane väidab ka, et kui neil andmetele on juurdepääs, saavad nad "kutsuda" teisi riike taotlema e-kirju ameeriklastelt, kelle andmeid hoitakse Ameerika Ühendriikides.

Ettevõtte Apple allkirjastatud dokumendis kritiseeris ettevõte kohtumenetlusi, mis teatasid, et "uuendada saab ainult kongress Salvestatud kommunikatsiooni seadus ja selgitada seda tüüpi taotluste võimalikke tagajärgi.

USA korrakaitsejõudude julged väljavaated välisriikides näitavad põlgust selle suveräänsuse vastu ja ähvardavad rikkuda USA ja teiste riikide vahelise olemasoleva harmoonia. Samuti eiratakse raamistikku, mis on hoolikalt kalibreeritud ja kaitstud MLATi ja muude kahepoolsete lepingute kaudu loodud viisakusega. See võib ikkagi viia teenuseosutajad jätkusuutmatutesse olukordadesse, kes on sunnitud rikkuma välisriikide eraelu puutumatuse seadusi, et täita USA kohtute korraldusi.

Nagu tavaliselt, on Apple näidanud end kasutaja privaatsuse ja turvalisuse toetamisel. Kaasa arvatud, võib olla see on põhjus Tim Cooki eelmisel kolmapäeval (8/3) toimunud õhtusöögil Sundar Pichai juures. Kui rääkida vastupanust valitsusasutuste suhtes, mis võivad avada palju suuremaid lünki ja takistada tehnoloogia arengut, on sõprus kõige olulisem.

Tõsi, see on kahjuks alles algus.

(läbi Business Insideri)