Apple lõikab ära relvastatud konflikte toetavad mineraalide rafineerimistehased
DODATKI

Apple lõikab ära relvastatud konflikte toetavad mineraalide rafineerimistehased

See, et Apple suhtub oma sotsiaalsetesse ja keskkonnakohustustesse tõsiselt, pole uus; See kohustus ei sõltu aga mitte ainult Cupertinost, vaid ka mitmetest teistest planeedi laiali hajutatud ettevõtete tarnijatest.

Sel juhul on Apple’i ĂĽlesanne jälgida, kuidas see ettevõte töötab, ja seda on ta teinud alates 2011. aastast, mil ta programmiga liitus. Konfliktivabad sulatid, mis pĂĽĂĽab takistada ettevõtteid ostmast tooteid või teenuseid tarnijatelt, kes rahastavad relvastatud konflikte (eriti Aafrika mandril).

Igal aastal saadab Apple Securities and Exchange Commissionile (SEC) a Konfliktmineraalide aruanne, kus esitatakse kõigi ettevõtte tarnijatega läbi viidud auditite tulemused. Viimases, sel nädalal välja antud, tegi Apple oma tarnijatele ĂĽlesandeks eemaldada oma tarneahelast viis rafineerimistehast, mis “ei soovinud auditites osaleda või ei vastanud maavarade vastutustundliku tarnimise nõuetele”.

Kuigi nad ei avalikusta nende ettevõtete nimesid ega asukohti, selgitas ettevõte, et kõiki ülejäänud 253 tarnijat on nõuetekohaselt analüüsitud, ja jõudis järeldusele, et ükski neist ei saanud kuni 2018. aasta lõpuni kasu relvakonfliktides osalenud finantsgruppidele. Tarnija vastutuse aastaaruandest, nagu me siin kirjeldame.

Veel kord on Apple teatanud, et on pühendunud oma kohustuste ületamisele, et täita ja ületada rahvusvaheliselt tunnustatud püsivuse standardeid ja kaitsta inimesi oma tarneahelates, eriti Kongo Demokraatlikus Vabariigis ja teistes riikides. naabrid.

Lisaks märkis ettevõte, et see “toetab rohujuuretasandi algatusi, mis annavad kohalikele, sõltumatutele häältele õiguse tõstatada olulisi probleeme ja teatada väärkohtlemisest mitte ainult kaevanduses, vaid kogu tarneahelas”. Lõpuks, osana oma pĂĽhendumusest inimeste ohutuse tagamiseks ĂĽtles Apple, et on integreerinud oma maavaraprogrammi inimõiguste mõjuhinnangud.

MacRumorsi kaudu