Apple lõpetas projekti Xnor.ai Pentagoniga

Apple lõpetas projekti Xnor.ai Pentagoniga

Mõni nädal tagasi teatasime, et Apple on selle ostnud algus Xnor.aispetsialiseerunud tehisintellekt.

Kuigi – see peaks olema – leping 200 miljonit dollarit vaid mõni päev tagasi suletud, otsustas Apple asjad parandada algus, alustades projektist, millega ettevõte omab Pentagon, Ameerika Ăśhendriikide kaitseministeeriumi peakorter. Uudised pärinevad Teave.

Väljaande andmetel annab Apple Xnor.ai-le käsu peatada Projekt Maven (partner Pentagoniga), kohe pärast omandamist. 2017. aastal teatavaks tehtud projekti eesmärk on arendada arvutinägemistehnoloogiat, mis oleks võimeline analüüsima sõjaliste droonide ja muude pildisüsteemide abil automaatselt hõivatud andmeid.

Selle eesmärgi saavutamiseks tegi USA valitsus aga tehnoloogia arendamiseks koostööd paljude erasektori ekspertidega, sealhulgas (seni) Xnor.ai. Projektiga tuttavad inimesed aga ütlevad, et Apple võtab selle vastu algus selle tehnoloogia võimalike tagajärgede tõttu kasutaja privaatsusele.

Peale Apple’i Google ta oli seotud ka projekti Maveniga; Erinevalt Apple’ist otsustas Mountain View’i hiiglane pärast töötajate mitmeid proteste laevast lahkuda.

AppleInsideri kaudu