Apple maksab Amazonile pilvetaristu eest ĂĽle 30 miljoni dollari kuus

Mõnikord räägime siin suurest ja tehnoloogiast Andmekeskus ĂĽle kogu maailma – kõik kasutavad taastuvenergiat ja vastutavad selliste teenuste pakkumise eest iCloud, Rakenduste pood, Apple Pay, Apple Music ja palju muud. Mõned teavad, et isegi kogu selle varustusega vajab Cupertino hiiglane ikkagi välist kätt – mis, muide, pole sugugi odav.

SEE CNBC avaldas täna loo sellest “väikesest abist” ja paljastas olulise numbri: sõiduki kuuldud allikate kohaselt on Apple’il “mitmeaastane” leping, milles ta maksab rohkem kui 360 miljonit dollarit aastas Amazon oma pilvestruktuuri, paremini tuntud kui Amazon Web Services, poolest – see esindab rohkem kui 30 miljonit dollarit kuus salvestatud ĂĽhe konkurendi kontole.

Maksmine tähendab, et Apple on ĂĽks Amazoni olulisemaid kliente: Apple kulutab jaemĂĽĂĽjate pilveteenustele rohkem kui sellised ettevõtted nagu Lyft ja Pinterest – kelle teenused sõltuvad. ĂĽleĂĽldse AWS-ist. Ja see arv tõuseb: 2019. aasta esimeses kvartalis kulutatud 30 miljonit dollarit kuus on 10% hĂĽpe eelmise aasta samast perioodist.

See ei tähenda siiski, et Cupertino hiiglane peab eksklusiivset äri jaemĂĽĂĽjatega: aruande kohaselt kasutavad Tim Cook ja tema jõuk ka Google teeninduse infrastruktuuri säilitamiseks. Minevikus, Microsoft toetab ka Apple’i.

Sellegipoolest on suundumus see, et aja jooksul muutub Apple vähem sõltuvaks konkurentidest: miljardäride investeeringute abil uuendustesse. Andmekeskus kogu maailmas (ja isegi kui arvestada mõne rändrahnuga keskel), saavad ettevõtted varsti enesekindlamad olla oma infrastruktuuris. Lõppude lõpuks ei ole lihtne ehitada serverite võrku, mis toidaks kogu maailmas üle miljardi seadme.

Praegu jätkub vana mäng: vanad konkurendid teevad koostööd valdkondades, kus nad ei konkureeri ja võitlevad kõvasti segmentides, kus nad turu nimel konkureerivad. See on turureegel, eks?

MacRumorsi kaudu