contador gratis Skip to content

Apple maksis Prantsusmaal 25 miljoni euro suuruse trahvi, et vältida kohtuasja – Ă„ri

Apple maksis Prantsusmaal 25 miljoni euro suuruse trahvi, et vältida kohtuasja - Äri

Apple nõustus kohtuprotsesside vältimiseks maksma Prantsusmaal 25 miljoni suuruse trahvi. Probleemiks oli Prantsuse pettustevastase teenistuse uurimine, mis jõudis järeldusele, et iOS-süsteemi värskenduse versioonides 10.2.1 ja 11.2 puudub teave. Ametivõimude sõnul on Apple'i jõudlus vaikimisi petlik kaubandustava, jätkati ülehomme.

Õunaettevõte maksab trahvi, mida peetakse riigis suurimaks trahviks, mis on seotud tarbijaõigustega seotud probleemidega, ning ta on kohustatud avaldama oma veebisaidil olukorra kohta avalduse, osutas Prantsuse konkurentsi, tarbimise ja pettuste tõkestamise peadirektoraat pressiteates.

Kui ettevõte pöördub kohtusse, kohustatakse teda maksma veelgi suuremat trahvi, mis vastab 10% -le Prantsusmaal aastaarvestusest. Apple'i ja Prantsuse pettustevastase teenistuse vaheline leping ei välista siiski võimalust, et tarbijad saavad Cupertinolt nõuda tohutut hüvitist, mis võiks sundida neid maksma rohkem, kui nad ootasid.

Pariisi avaliku ministeeriumi algatas Apple'i vastu algatatud kohtuasja 2018. aasta jaanuaris ja see põhines Prantsuse ühingu Alto Programmed Obsolescence kaebustel pärast seda, kui mõned kasutajad kaebasid pärast iOS-i värskendamist, et nende iPhone 6 SE ja 7 on aeglasemad. Kuna eelmise OS-i versiooni juurde ei saa naasta, peavad paljud kasutajad ostma uue nutitelefoni.

Vastuseks tegi Apple oma veebisaidil selgeks, et selle eesmärk "loob alati turvalisi tooteid, mida kliendid hindavad" ja et "selle oluline osa on muuta iPhone võimalikult pikaks."Nupp.