contador gratis Saltar al contenido

Apple mõistis hukka Donald Trumpi otsuse transsooliste õpilaste kohta [atualizado]

Tim Cook ja teised tehnoloogiajuhid avaldasid rahulolematust pärast seda, kui Donald Trump tagandas USA Pariisi kokkuleppest [atualizado]

Eelmisel kolmapäeval (2/22), Ameerika Ühendriikide president, Donald Trump, tunnistada kehtetuks Barack Obama õige halduse ajal tehtud föderaalsed otsused transgnerose õpilased kasutada tualette ja kooli riietusruume vastavalt nende soolisele identiteedile.

Tekkinud rahutus lõpuks saabus AppleEsimene tehnoloogiaettevõte, kes positsioneeris end toimunu suhtes. Ma kritiseeris saidile antud avalduses USA valitsuse suhtumist Kodeeri uuesti.

Apple usub, et kõik väärivad võimalust areneda häbimärgistamata ja diskrimineerimata keskkonnas. Toetame vähemalt jõupingutusi suurema aktsepteerimise osas ja usume kindlalt, et transseksuaalide õpilasi tuleb kohelda võrdselt. Me ei nõustu teie õiguste ja kaitse piiramiseks või lõpetamiseks tehtavate jõupingutustega.

See pole esimene kord, kui Cupertino hiiglane positsioneerib ennast Trumpi sammudele. Selle näiteks on presidendi otsus sisserändajate kohta, keda Apple kritiseeris teravalt, kes ühinesid kohe pärast teiste ettevõtetega presidendi käsu vastu kohtumenetlust.

Uuenda 3.02.2017 s 09:26

Apple ja 52 muud suurt ettevõtet, sealhulgas Microsoft, IBM, Amazon ja teised, allkirjastasid just tugitaotlused Gavin Grimm, on transseksuaalide üliõpilane, kelle juhtum hõlmab õigust kasutada avalikke tualette, Ameerika Ühendriikide ülemkohus, nagu teatas New Yorgi aeg.

Juhtum algas 2015. aastal, kui Grimm kaebas kohtusse Virginias (USA) asuva Gloucesteri maakonna koolinõukogu ja sellest ajast alates on teda jälitatud, eriti pärast president Donald Trumpi tänast otsust.

Selle kohtuasja suulise seisukoha esitab kuu lõpus riigikohtu Grimm.

(AppleInsideri kaudu)