contador gratis Saltar al contenido

Apple Music maksis räppari võimaluse eest kahenädalase albumi ainuõiguse eest poole miljoni dollari eest

Peluang Sang Rapper

On pärit ja väljub fonograafiliste suhete hulgast Voogesitus need on teemad, mida tehnoloogia kogukonnas sageli esineb, kuid meil on harva võimalust näha seda varjatud dünaamikat. Täna on tänu ühele sarjale üks neist võimalustest (mingeid punte pole ette nähtud, palun) piiksuma muusikutelt Räppari võimalus mis paljastab intriigid sõlmitud kokkuleppe taga Apple Music nende ajutise ainuõiguse eest mixtape lõpuks.

Räppari võimalus

Tõusev muusik, kes võitis tänavuse iseseisvuse poolest tuntud "Parima uue artisti" eest Grammy, keeldus plaadifirma miljonäride lepingust ja käivitas oma produktsiooni Internetis, tavaliselt tasuta.

Seda fakti arvestades on paljud fännid üllatunud, kui nad on mixtape viimati kutsuti Värvimisraamat, mis kuulutatakse Apple Musicuna ainuõiguseks reklaamide peaosas räppar kaks nädalat enne laialdast kättesaadavust. Kas teised vabad hinged loobuvad suure kapitali haardest? Mida tuleks nüüd usaldada?

Fännide baasi murede ja küsimuste tõttu läks Chance Twitterisse täpsustusi andma ja me hakkasime mõistma Apple'i suhteid sõltumatute, uute ja potentsiaalsete artistidega.

Ma tahan selgitada mõnda asja. @Apple andis mulle pool miljonit dollarit ja avaldati minu jaoks kuulutus Värvimisraamat ainult kahe nädala jooksul Apple Musicus.

See on minu lepingu pikkus; kahe nädala pärast kasutas ta juba SoundCloudi tasuta. Mul on vaja raha ja nad (Apple) on kõik head inimesed.

Minu arvates saavad kunstnikud sõjast palju võita Voogesitus, kui nad kontrollivad teie toodet.

Kui teil on võimalus töötada koos heade inimestega, teenida raha ja säilitada oma terviklikkus, ütlen: minge edasi.

Chance'i õigustus on väga õiglane, arusaadav ja minu arvates ei riku see mingil juhul tema ülitugeva kunstniku staatust. Rääkimata sellest, et Apple Musicuga sõlmitud leping aitab muusikutel saavutada olulisi erinevusi: Värvimisraamat sai esimene album, mis on saadaval ainult Voogesitus loos ilmus edetabelites Billboard 200, kus ta saavutas muljetavaldava kaheksanda koha.

Apple'i poolelt näib tehing olevat ka üsna positiivne, apelleerides nimele, mida varem peeti selle muusikateenuse jaoks võimatuks, ja lisades vaidlustatud segmendi mängijatele oma kuulsuse austamise. Voogesitus. Nagu Apple Musicu boss Jimmy Iovine intervjuus saidile ütles The New York Times:

Mitte meie tõttu otsustas räppar Opportunity mitte kirjutada alla plaadifirmaga, mille ta nii ammu otsustas. Oleme lihtsalt levitamisplatvorm ja ta valis meid õnneks mitte teisteks. () Ma arvan, et Chance tunneb, et oleme tema ootused täitnud ja läheb järgmisel korral paremini.

Lisaks näib räpparivõimalustele kulutatud 500 000 dollarit muutust võrreldes 20 miljoni dollariga, mille Cupertino oleks pidanud maksma ainuõigusliku lepingu eest Drake keda, muide, võib Apple Musicust juba nimetada "ametlikeks inimesteks".

(Engadgeti kaudu)