Apple Music on konkurentidega lahus ja ei meelita heliloojatele autoritasusid

Apple Music on konkurentidega lahus ja ei meelita heliloojatele autoritasusid

Erinevalt teistest tööstusharudest tööturg Voogesitus muusika on pidevas tuletõrjes, kuna see hõlmab erinevate gruppide ja ettevõtete huve. Kes ei mäletaks sellega seotud poleemikat Apple Music ja laulja Taylor Swift 2015. aastal?

Sel korral laulis Voogesitus da Maçã kritiseeriti jätkamata jätmise pärast autoritasu muusika heliloojatele ja kunstnikele kasutajate kolme kuu jooksul. Kuid Swifti kirja mõjul astusid Cupertino hiiglased tagasi ja hakkasid autoritasusid hästi maksma isegi teenistuse prooviperioodil.

Muidugi on Apple õppinud varasematest vigadest, kuna ettevõte otsustas, et ta ei kaevata edasi Ameerika Ăśhendriikide autoriõiguste nõukogu hiljutist otsust, mis parandab autoritasu Heliloojale maksti 44% – see tähendab Spotify, Google, Pandora ja Amazon esitas apellatsiooni, mille teatas Variatsioon.

Ühisavalduses hiiglased Voogesitus nad ütlesid, et juhatuse otsus kahjustas nii muusikalitsentsi omanikke (digitaalne teenus ise) kui ka autoriõiguste omanikke, ja kutsusid otsust üle vaatama.

Autoriõiguste autorinõukogu (CRB) muutis määraga eriarvamusel olevat otsust autoritasu USA mehaanikud viisil, mis tekitab tõsiseid menetluslikke ja sisulisi probleeme. Kui see jätkub, ohustab CRB otsus muusikalitsentside omanikke ja autoriõiguste omanikke. Palusime USA apellatsioonikohtul otsus üle vaadata.

Neli ettevõtet esitasid eraldi kohtumäärused; nagu me ütlesime, on Apple Music üks juhtivaid muusikateenuseid Voogesitus kes ei kavatse otsust edasi kaevata.

Rahvusliku Muusikakirjastuste Assotsiatsiooni (NMPA) tegevjuht David Israelite nimetas Spotify, Pandora, Google ja Amazon “kiusaja tehnoloogia, mis ei väärtusta ega väärtusta heliloojat ”. Loomulikult kiidetakse Apple Musicut nende spetsialistide õiguste eest seismise ja toetamise eest.

MacRumorsi kaudu