Apple Music vs. Spotify vs. Play muusika: voogesitusteenuste võrdlus
PRIJAVE

Apple Music vs. Spotify vs. Play muusika: voogesitusteenuste võrdlus

WWDC 2105 ajal tutvustas Apple uut muusika voogesituse teenust, mis konkureeriks erinevate sarnaste platvormidega. Otsustasime võrrelda Apple'i teenuseid segmendi liidri Spotify ja Google Music'i muusikateenusega Play Music, mis on Brasiilias tegutsenud alates 2014. aasta novembrist. Uurige meie võrdlusest välja, milline teenus pakub kasutajatele parimat funktsionaalsust.

Apple Music vs. Spotify vs. Esita muusikat: Hind

Rahvusvaheliselt maksavad kolm platvormi täpselt sama hinnaga lisatasu: 9,99 dollarit. Brasiilias maksavad Spotify ja Play muusika igaüks 14,90 dollarit ning pakuvad kasutajatele pakendis esimesed kolm kuud tasuta lisatasu. Apple Musicu kuutasu ei ole Brasiilia jaoks kindlaks määratud ja loodame, et Apple ei teisenda sama väärtust, mida kohaldati siin müüdud toodetele.

Apple on teadlik, et nende kahe platvormi kasutajad ei rända hõlpsalt uutele voogedastusteenustele, välja arvatud juhul, kui sellise migratsiooni õigustamiseks pakutakse midagi väga huvitavat. Lisaks esimestele tasuta kuudele pakub Apple Music perepaketti hinnaga 14,00 dollarit, mis võimaldab teenust samaaegselt kasutada kuni 6 seadmes. Brasiilias mĂĽĂĽb Spotify perepaketti, mis pakub 50% allahindlust iga põhikasutajaga seotud konto jaoks. Spotify eeliseks selles mooduses on peakasutaja kaudu lingitavate kontode piiramatu arv, mis erineb Apple Musicu kehtestatud piirmäärast – 6 kasutajat paketi kohta.

Väidetavalt püüab Apple muuta Apple Musici ökonoomsemaks, kuid plaadifirmad lükkavad selle tagasi. Selle plaadifirma ummikseis ei ole üllatav, sest Play Music ja Spotify ei pea muusikatööstust tänaseni kasumlikuks.

Apple Music vs. Spotify vs. Esita muusikat: saadavus

Play muusika ja Spotify pakuvad juba lisaks brauseri veebiversioonile ka globaalset katvust, ühilduvat enamiku tänapäevaste platvormidega, näiteks Android, iOS, PC, Mac. Siiani pole Apple'i teenuste veebiversiooni kinnitatud. Esialgu ühildub Apple Music ainult Apple'i platvormiga, mis toob oma teenused Androidi septembri keskel. Apple Music on saadaval alates 30. juunist 100 riigis.

  • Spotify käivitas videoteenused ja hoiab Androidi kasutajad eemal!

Apple'i otsus muuta Android oma teenustega ühilduvaks rõhutab ettevõtte tahet konkureerida ülemaailmselt teiste turul pakutavate lahendustega. Selle suhtumise vastupidist näidet saab näha FaceTime'i kaudu, mis ehkki on videokõnede teenus, pole veel üle viidud konkurentsiplatvormile ega konkureeri Skype'i juhitud turul.

õunamuusikaApple Music saabub hiljem Androidi. / ANDROIDPIT

Apple Music vs. Spotify vs. Play muusika: kataloog ja helikvaliteet

Apple Music pakub 30 miljoni laulu kogumikku, mis on sarnane Spotify ja Google Play Music pakkumisega. Kõik teenused pakuvad oma kataloogis tihedaid numbreid ja peamine eelis on erinevus, mis peab meelitama kasutajaid, kes soovivad teenusest üle minna.

Saadaolevate palade helikvaliteet pole teenuste vahel eriti muutunud. Spotify ja Play Music pakuvad 320Kbps helikvaliteeti, samas kui Apple Music pakub ACC standardil olevaid lugusid kiirusel 256Kbps, võrdselt teiste konkurentidega.

Apple Music vs. Spotify vs. Mängi muusikat: lõbus ja ressursid

Pärast kümne aasta möödumist iTunesist jõudis Apple aru, et kasutajad maksavad mitmele palale piiramatu juurdepääsu eest ühe summa, selle asemel et investeerida sama summa vaid ühe 10 looga albumi jaoks. Konkurentidest eristamiseks panustab Apple Apple Musicu pakutavatele eksklusiivsetele funktsioonidele.

Uute funktsioonide hulka kuulub Apple Music Beats 1, 24-tunnine otseülekanne raadiosaatega, mida edastavad kolm Los Angelese, New Yorgi ja Londoni DJ-d. Spotify ja Play Musicu pakutav raadio on ainult etteantud laulude valik, mis on teostatud kasutaja valitud teemast lähtuvalt.

Apple Music Conect on selle teenuse sotsiaalne võrgustik, mis muudab kasutajad lemmikartistide lähedasteks. Selle ülesanne on võimaldada profiililiikmetel saada uudiseid stardi kohta ja edendada kirjavahetust registreeritud artistidega posti teel.

Spotify pakub juba sarnast lahendust, tuvastades artistid a-ga Kontrollima sinine ja laske neil lisada esitusloend nii et teie jälgijad saavad seda võrguühenduseta kuulata ja muuta.

Nexus 5 kõrvaklapid google mängivad muusikatRaadio, mida pakutakse teenuses Play muusika, on kasutaja määratud valik. / ANDROIDPIT

Apple Music vs. Spotify vs. Esita muusikat: Valmis

Spotify on revolutsioon pärast selle käivitamist 2006. aastal, uudsus muusikatööstusele ja erinevate platvormide kasutajatele kogu maailmas. Paljud ettevõtted, näiteks Rdio ja Deezer, on selle ärimudeli kasutusele võtnud ja viimastel aastatel oma lahendusi tutvustanud.

Apple Musicu sihtkoht on huvitav, kuid see on Apple'i uus muusika voogesituse turg. Play muusika on saadaval Android-seadmetes ja sellele pääsevad juurde kõik kasutajad erinevatelt platvormidelt. Mõlemal teenusel on aga Spotifyga sarnased funktsioonid, mis teatas hiljuti video integreerimisest oma muusikaplatvormile, lisaks uutele tööriistadele, mis pakuvad kasutaja esitusloendeid vastavalt nende isiklikele tegevustele ja huvidele. Isegi kõigi Apple Musicu üleskutsetega on raske uskuda, et ettevõte suudab meelitada enamuse Spotify kliente, sest Rootsi ettevõte on täielikult pühendunud oma muusikaplatvormi arendamisele, samas kui Apple jaguneb kasutajate seas mitmeks lahenduseks. . Hiljuti asutas Spotify partnerluse voogesitusteenuste toomiseks Sony PlayStationi, mille eesmärk on jõuda teiste vaatajaskondade ja spetsialiseeritud turgudeni.

Allolevas tabelis on toodud Apple Music, Spotify ja Play Music praktiline võrdlus:

GOOGLE APPLEMUSIK MUUSIKA MĂ„NGIB Hooldust

Hind9993 dollarit kuus tasuta

R $ 14,99

3 kuud tasuta

R $ 14993 kuus tasuta
ĂśhilduvusiOS, Mac, PC, Android alates septembristAndroid, iOS, Mac / PC, veebAndroid, iOS, Mac / PC, veeb
Kataloog30 miljonit30 miljonit30 miljonit
Kvaliteet (kahetasandiline)256 kbps (AAC)320 kbps320 kbps

Võrguühenduseta juurdepääs

JahJahJah

Ja milline neist kolmest teenusest on teie lemmik?

. (tagsToTranslate) õunamuusika (t) spotify (t) muusika mängimine (t) voogesitus (t) muusika (t) võrdlusteenus (t) platvorm (t) platvorm (t) iOS (t) mac (t) pc (t) Androidi (t) kvaliteediga (t) tellimuse hind (t)