Apple naaseb EPEAT keskkonna edetabelisse

Apple naasis eelmisel reedel ametlikult oma elektroonikaseadmete keskkonnasertifitseerimissüsteemi EPEAT (elektrooniliste toodete keskkonnahindamise tööriist), loobudes umbes kuu tagasi samast sertifitseerimisest oma keskkonnasertifitseerimissüsteemi kasuks.

Apple’i ametnikud on eeldanud, et EPEAT-i sertifikaadist lahkumine oli “viga”, mis on põhjendatud mitme USA valitsusasutuse ja kooliasutuse teatega kavatseda selle sertifikaadi puudumise tõttu jätta Apple’i tooted – sealhulgas Macintoshi arvutid ja iPadi seadmed.

“Hiljuti kuulsime paljudelt lojaalsetelt Apple’i klientidelt, kes olid pettunud, kui said teada, et oleme oma toote EPEAT-i sertifitseerimissĂĽsteemist eemaldanud,” ĂĽtles Apple’i riistvaraehituse asepresident Bob Mansfield ettevõtte veebisaidile avaldatud avalduses, tunnustades et “see oli viga”.

Vahepeal arvab elektrooniliste toodete keskkonnahindamise tööriista juht, et tõsiasi, et mõned kliendid on selles kĂĽsimuses otse Apple’iga rääkinud, on ettevõtte jaoks sertifitseerimisprogrammi naasmiseks “väga oluline”.

EPEATi sertifikaati peetakse kogu maailmas elektrooniliste seadmete keskkonnaalaseks referentsiks mitte ainult paljud tarbijad, vaid eriti valitsusasutused ja suured eraettevõtted. Näiteks USA-s on San Francisco linn selles peatükis vastu võtnud konkreetse seaduse, kus riigiasutused saavad osta ainult EPEAT Goldi sertifikaadiga arvuteid, sülearvuteid ja kuvareid.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi