Apple näitab haridusasutustes märke kaotusest võitluses Chromebookidega

Pikka aega oli Ameerika koolis õppimine nii unistus Apple’i fännidelt. Klassiruumis õpilased iGadgets hoiab õpilasi motiveeritud õppima – ja see argument on enam kui piisav, et tahta iga päev õppida, jah. Ettevõte on alati investeerinud haridusele suunatud programmidesse ja eelmisel aastal käivitas klassi rakenduse (Klass) vastutab õpetajate abistamise eest õpilaste tegevuste jälgimisel ja haldamisel iPadiga. Peale selle loodi ka Swift Playgrounds – tasuta rakendus, mis äratab õpilastes huvi programmeerimise vastu.

Keegi ei looda, et kuulus Apple’i seade * kaotab * ruumi Chromebook – odav sĂĽlearvuti, mis töötab Chrome OS-i operatsioonisĂĽsteemis. 2016. aastal Ameerika Ăśhendriikide põhi- ja keskkoolidesse tarnitud 12,6 miljonist mobiilseadmest moodustasid Chromebookid 58% turust, võrreldes 2015. aasta 50% -ga. Kooli iPadide ja MacBookide saadetised langesid samal perioodil 25% -lt 19% -le, vähendades 40 aastat koolis oma tooteid mĂĽĂĽnud ​​Apple’i hoogu.

Seadmete turuosa koolides

Kära oli nii suur: Chromebookid käitavad rakendusi Google’i pilvepõhise Chrome OS-i operatsioonisĂĽsteemi kaudu, muutes need odavamaks ja sageli kiiremaks kui traditsioonilised kõvakettale tuginevad sĂĽlearvutid. Kuna Chromebookid salvestavad dokumente veebis, saab neid õpilaste vahel jagada, kes saavad klassitööle pääsemiseks kõik koolifailid alla laadida. Google pakub ka kooli administraatori juhtpaneeli tuhandete sĂĽlearvutite kaughaldamiseks korraga.

Eelarve

Ja uudised ei piirdu sellega. Kõik need Google’i toodete muudatused kahjustavad Apple’i tulusid: 2016. aastal seadmetele kulutatud 7,35 miljardi dollari suurune koolide ja ĂĽlikoolide mĂĽĂĽk iGadgets langes 2015. aasta 3,2 miljardilt dollarilt 2016. aastal 2,8 miljardile dollarile – teatas turu-uuringufirma IDC. Windowsi seadmed teenisid 2016. aastal 2,5 miljardit dollarit võrreldes 2015. aasta 2,1 miljardiga, Chrome’i seadmed aga 2016. aastal 1,9 miljardit dollarit võrreldes 2015. aasta 1,4 miljardiga.

Kuid Apple jätkab oma toodete hoidmist Ameerika kooliringkondades odava Chromebooki argumendi vastu: “Macid ja iPadid on parimad õppevahendid, mis aitavad õpetajatel ja õpilastel õppida,” ĂĽtles Apple’i tooteturunduse asepresident Susan Prescott oma aruandes. avaldatud New York Times.

Ja sina, mida sa sellest lahingust arvad? Õpilased kaotavad lahkumisega iGadgets või on Chromebookid tõesti hariduses paremad? Kas need asendasid teie Maci ja iPadi lihtsalt?

[via 9to5Mac]