Apple omandab idufirma, mis on spetsialiseerunud madala energiatarbega tehisintellektide lahendustele

Seda nimetatakse Xnoriks ja see on Seattle’is asuv startup, mis on pĂĽhendatud tehisintellekti tarkvara tootmisele. Ettevõte on spetsialiseerunud oma tehnoloogia kasutamisele mitte võimsates serverites, vaid väheste arvutusressurssidega seadmetes. Lahenduse eeliseks on tehisintellekti kasutamisel sarnase tulemuse saavutamine ilma andmekeskusi ja pilvandmetöötlust toetamata, mis on ideaalne kasutamiseks nutitelefonides ja muudes kaasaskantavates seadmetes. Kuid mitte ainult …

Xnoril on 54 töötajat ja ta sündis Microsofti asutaja Paul Alleni loodud uurimislabori Alleni Instituudi tehisintellekti inkubaatoris. Hinnanguliselt omandati ettevõte, mis oma veebisaidil loetleb jae- ja autotööstuse lahendusi, 200 miljoni dollari eest.

Praegu pole Xnori tulevikuprojekte, mida kinnitavad Apple’i esindaja CNBC-s sõnad, kes ĂĽtlesid, et ta ostab aeg-ajalt väikeseid tehnoloogiaettevõtteid, kuid tavaliselt ei arutata nende põhjusi ega plaane.

Ettevõtte omandamine tugevdab Apple’i ideed jätkata autonoomsete sõidukite “salajast” uurimist. Ka 2019. aasta juunis tundis õunabränd huvi oma 100 inseneri jaoks kodu otsivale Drive.ai-le. Ja Apple Cars on juba aastaid pidanud läbirääkimisi, sõidukid, mis eeldatavasti muudavad autotööstuses revolutsiooni, nagu tegi ettevõte mobiiltelefonide turule toomisega 2007. aastal.