Apple on endiselt hädas iPhone’i mĂĽĂĽmisega Indias

Eelmise aasta augustis kommenteerisime mõningaid Apple’i strateegiaid oma osaluse taastamiseks India nutitelefonide turg, sealhulgas kaks olulist muudatust riigi operatiivjuhtimises.

Vaatamata Lõuna-Aasias kasvu jätkamise püüdlustele on Apple endiselt silmitsi probleemidega sealse müügiga, nagu teatasid Wall Street Journal. Ettevõtte sellisesse olukorda viinud põhjuste hulgas olid ettevõtte kasvu mitte ainult Indias, vaid ka teistes riikides takistanud tegurid. hind.

Ajalehe aruande kohaselt omab nutitelefoni ainult ĂĽks neljast indialasest, mis teoreetiliselt annaks Apple’ile suure võimaluse mĂĽĂĽa iPhoneid miljonitele uutele klientidele. Korporatiivne väljendusrikkus on Indias siiski vähenenud proportsionaalselt seadmete eest võetava summaga.

Suurem osa riigis mĂĽĂĽdavatest nutitelefonidest maksavad vähem kui 250 USA dollarit, mis on täpselt kĂĽsitud summa iPhone SE Apple’i volitatud edasimĂĽĂĽja. IgaĂĽks, kes soovib osta uuemat iPhone’i, peab seetõttu maksma (hea) summa, mis ĂĽletab paljude India klientide eelarve.

Selle probleemi keskmes on Apple’i soovimatus muuta oma iPhone’i mĂĽĂĽmise traditsioonilist ärimudelit. Tööriistade komplekti ehitamise asemel seadis see esikohale mitmed ihaldatud, kõrge hinnaga tooted – strateegia, mis taaselustas ettevõtte pärast peaaegu pankrotti 1997. aastal ja aitas teha sellest esimese USA eraettevõtte, kes saavutas 1 triljoni dollari suuruse kapitalisatsiooni.

Selle tulemuseks oli ootuspärane iPhone’i mĂĽĂĽgi järjestikune langus Indias, mis langes sel aastal võrreldes 2017. aastaga umbes 40%. Lisaks on Apple’il nĂĽĂĽd 1% turuosa – varem oli Canalyse andmetel 2%. .

Lisaks strateegiale on Cupertino hiiglane seadnud India turule mitu eesmärki, näiteks mĂĽĂĽgi suurendamine riigis 5 miljardi dollarini 2020. aastaks. Kuid sel aastal registreeris see riigis tulusid 1,8 miljardit dollarit – nii et ettevõte vajab lähiaastatel plahvatuslik kasv selle eesmärgi saavutamiseks.

Mis puutub India esimese Apple Store’i ehitamisse, Tim Cook ta ĂĽtles, et on tuleviku pärast põnevil, isegi kui probleemid takistavad kaupluste avamist riigis – seal pidid välisettevõtted ostma Indiast pärit tarnijatelt vähemalt 30% kohalikus tootmises kasutatud materjalidest.

Meil olid India valitsusega suurepärased tulemuslikud arutelud ja ma loodan, et nad nõustuvad ühel hetkel lubama meil oma poodi riiki tuua. Saime nendega ühendust ja arutelud sujusid väga hästi.

Isiklikult usun, et me pole kaugeltki selle probleemi lahendus seal – mis omamoodi sarnaneb teatud määral Brasiilia turuga (mitte selles, et mõnele siinsele inimesele kuuluvad nutitelefonid, vaid Apple’i hinnastrateegias).

MacRumorsi kaudu