Apple on kõige väärtuslikumate kaubamärkide edetabelis teisel kohal, samal ajal kui Amazon lõhe avab

Aasta läheb edasi, järgmine aasta ja Apple püsib teisel kohal BrandZ 100 kõige väärtuslikumate globaalsete kaubamärkide seas, reitingud on koostanud Kantar Millward Brown ja WPP selgitada välja maailma kõige väärtuslikumad kaubamärgid.

Aastatel 2017 ja 2018 kaotas Apple oma kõrgeima positsiooni Google, samas kui juhtimine Amazon aastal 2019 – ja jälle nĂĽĂĽd, kell 2020.

BrandZ 2020

Erinevus seisneb selles, et kahe esimese koha vaheline kaugus on nüüd palju suurem: Kantari hinnangul hinnatakse praegu Amazoni kaubamärki 416 miljonit dollarit (32% rohkem kui eelmisel aastal), samal ajal kui Apple hindas 352 miljonit dollarit (kuni 14%).

BrandZ 2020

Bränd pärit Microsoftomakorda edestas Google’i ja saavutas edetabelis kolmanda koha, kuigi need kaks olid peaaegu juurdunud. Tehnikamaailmast kaubamärgid Alibaba, anna Tencent See pärineb Facebook ilmub ka sisse 10 parimat, vastavalt kuuendal, seitsmendal ja kaheksandal kohal. Samuti väärib märkimist selle debĂĽĂĽt IKT pakkumine nimekirjas – 79. kohal, väärt 17 miljonit dollarit.

Eelkõige on reitingud 2020. aastal sisenemas uude mõõdikusse – aktsiahinna tootlus tänavu aprillis -, et võtta arvesse COVID-19 mõju ettevõtte tegevusele. Pole veel teada, kuidas uus koronaviirus mõjutab brändi väärtust, kuid enne pandeemiat koguväärtus 100 parimat on hinnanguliselt kasvanud 9%.

Apple World Today kaudu