Apple on uute kohtuvaidluste eesmärk MacBooks Pro ekraanil ja piraatlus

Loodan, et Apple’i juristide majas on laud suurepärane, sest isegi uue koronaviiruse (COVID-19) pandeemia keskel suunatud Apple’ile – ja nendelt pärinevad dokumendid – pidevalt hĂĽppavad.

Täna arutame kolme uut juhtumit.

MacBooks Pro ekraan

Alustuseks nõustus Apple teise kohtuasja mõne seadme ekraanidel kuvatud defekti tõttu MacBook Pro (2016. aasta mudel), tuntud kui “Flexgate” – siin kirjeldatud rike tekkis loogikaplaati paneeliga ĂĽhendava paindekaabli osalise lahtiĂĽhendamise tõttu, mis mõjutas komponendi taustvalgust ja põhjustas nii-öelda ebakorrapärase “lavavalgustuse” efekti.

MacBook Pro sisaldab ekraani taustvalgustuse probleemi #flexgate

Põhja-California ringkonnakohtus esitatud hagiavalduses öeldi, et Apple, pĂĽĂĽdes luua võimalikult õhemat masinat, on selles tahtlikult välja töötanud “puuduliku olemuse” – sundides tarbijaid sel moel maksma kuude või aastate eest remondi eest.

pärast arvuti ostmist.

Hageja väitel Mahan Taleshpour, Apple teadis probleemist ega edastanud seda masina ostjale.

Väärib märkimist, et Apple käivitas kahjustatud MacBook Pro jaoks tasuta remondiprogrammi, kuid see hõlmab ainult 13-tollist mudelit – Taleshpouril on omakorda 15-tolline sĂĽlearvuti, mida rike mõjutas.

Ta nõudis kahju hĂĽvitamist ja nõudis, et Apple laiendaks AppleCare’i remondiprogrammi suurematele MacBook Pro mudelitele.

Rohkem piraatlust

Kes jälgib MacMagazine Olete kindlasti lugenud mõningaid uudiseid kolme Ameerika Ühendriikide helilooja esindajate väite kohta, et Apple tegi müüjatega koostööd turustajatega Voogesitus versioon piraatlikult oma muusikat.

Hiljuti teisaldati veel ĂĽhte seda tĂĽĂĽpi protsessi.

Põhja-California ringkonnakohtusse esitatud hagi esitas sama helilooja esindaja: Harold Arlen (sisse “Ăśle vikerkaare”) ja Ray Henderson, peale agentuuri Neli Jaysi muusikat.

Erinevus seisneb selles, et seekord keskendub see teistele turustajatele – täpsemalt Ideaalne muusika ja Genepeli levitamine, kes kaebajate sõnul oli kompositsioonist ilma mĂĽĂĽmata mĂĽĂĽnud ​​või versiooni teinud autoritasu nende pere või õiguste omaja.

Nagu ka teistel juhtudel, väidavad helilooja esindajad, et Apple on piraatluskuriteos kaasosaline, omab teadmisi tegevusest ja võimaldab lugude turustamist iTunes Store’is ja Apple Musicus.

Kaebuse esitaja nõuab kahjutasu ja kohtukulusid.

Signaaliprobleemid iPhone XR-is

Veel ĂĽks kohtuasi, mis pole Apple’i jaoks täiesti uus: eelmisel kuul rääkisime grupi hagist, mis esitati ettevõtte vastu väidetavate signaalikĂĽsimuste tõttu aadressil iPhone XR – või täpsemalt ettevõtte otsus varustada seade antenniga MIMO 2 Ă— 2, täpsemate komponentide asemel MIMO 4 Ă— 4 kõige kallimast iPhone’ist.

Valge iPhone XR

See kordub uuesti: Põhja-California ringkonnakohtus esitati uus kohtuasi – see nimetas konkreetselt 13 iPhone XR-i ostjat ja kaasas kõiki teisi kasutajaid, kellel oli probleem.

Kaebuse esitaja väidab, et Apple on “eiranud seadme otseseid ja kaudseid garantiisid”, viidates sagedastele probleemidele signaalide vastuvõtmisel antennide tõttu.

Hagejate sõnul teenis Apple ebakvaliteetset tehnoloogiat müües ebaseaduslikult kasumit, kuna see ei teavitanud tarbijaid probleemist ja sundis neid seadmeid vahetama või kasutama alternatiivseid lahendusi.

Kaebuse esitajad nõuavad kahjuhüvitiste, kohtukulude ja kohtumääruste maksmist, et Apple oleks „takistanud eksitavate ja ebaõiglaste äritavade kasutamisest”.

AppleInsideri kaudu [1, 2, 3]