Apple on valitsusväliste organisatsioonide väitel liider Aafrika konfliktipiirkondade vähem maagi kasutamisel

On üldteada, et iga elektroonikaseadme päritolu leiab aset projektilaual, kui ettevõtte tehniline meeskond koguneb, et arutada võimalusi, plaane ja mahaarvamisi. Seadme päritolu teisel küljel on aga palju vähem glamuurne Tootjad mäletavad seda vähem: ma räägin muidugi selliste mineraalide nagu kuld, tina ja volfram (mis kõik on toodete tootmisel olulised) kasutamisest Aafrika mandri osades, eriti Kongos.

Kõigil, kes on vaadanud filmi nagu "Blood Diamond", on idee (ehkki kaugel) selle piirkonna elanike kogetud kohutavast reaalsusest, mida iseloomustab konflikt ja rutiinne julmus – pilt, mis vastandub teravalt vidin kenasti meie taskutes ja laudades.

Kuid kõik ei ole veel kaotatud: on olemas suur hulk inimõigustele pühendunud valitsusväliseid organisatsioone, kelle probleemiks on Aafrika maagi konflikt kui üks nende peamistest (või isegi ainsatest) tegevusvaldkondadest. Üks neist Piisav, organisatsiooni, mis asub Washingtonis, D.C., asutasid ÜRO liikmed ning lipu all on Aafrika mandril aset leidvad inimsusevastased kaebused ja kuriteod. Igal aastal avaldab rühm pärast pikka küsitluste seeriat oma enim rakendatud ettevõtete edetabeli, kasutades konfliktivabadest piirkondadest pärit maake; 2017. aastal õnnestus Ma-l selles asjas selgeks juhiks tõusta.

Uuring hõlmas tehnoloogia- ja juveelikaubanduse 20 suurimat ettevõtet (teine ​​segment, mille mineraalainete nõudlus on muidugi väga suur) ning iga ettevõtte hinded põhinevad tema püüdlustel saada mineraalaineid rahulikelt aladelt ja rakendada kahjude vähendamise meetmeid. konfliktipiirkonnas, millega ta tegeleb või millega äri ajab. A Apple on auaste juht 122 punktijärgneb Tähestik (Google'i omanik) koos 102,5.

Üsna palju ettevõtte reitingus kasutatakse Aafrika konfliktipiirkondade maake

HP, Microsoft ja Intel täitke see 5 parimat, mis näitab, et Silicon Valley ettevõtted on Aafrika olukorrast üldiselt rohkem huvitatud kui teised: teisel pool tehnoloogia edetabelit, Samsung just vallutatud 17,5 punkti ja Toshiba, 9. Vähemalt pole olukord hullem kui mõne ehtemüüja puhul: Sears ja Walmart hüljatud õiglaselt 2,5 punkti, ajutine Neiman Marcus olla vallutatud null punkti.

Cupertino kohta kommenteerige lihtsalt:

Apple tõusis silmapaistvaks liidriks, ulatudes 120st võimalikust punktist 114 ja lisakrediidis lisaks 8 punkti. Ehkki täiuslik tulemus ei tähenda, et ettevõttel pole enam tööd teha, näitab Apple järjekindlalt iga järjestamiskriteeriumi järgimist, et ettevõte on pühendanud märkimisväärsed ressursid Kongo kogukonnale kasulike maagi kaevanduste hankimise protsessi väljatöötamiseks. .

Terve aruanne, mida saab lugeda sellelt lingilt (PDF). Midagi ĂĽtleb mulle, et teatud Tim Cook on sellega rahul.

läbi Maci kultuse