Apple pakub OS X Yosemite 10.10.4 kolmanda osapoole SSD-dele täielikku TRIM-tuge

Me räägime LÕIKA hiljuti, kui arutati kolmandate osapoolte SSD-de kasutamist tehases installitud HDD-de asemel teatud Mac-mudelites. Juunikuu artiklis toome välja asjaolu, et kasutajate poolt turul ostetud SSD-ketastel seda funktsiooni ametlikult ei toetata, viidates, et seda saab aktiveerida ainult häkkima süsteemifailid.

Ennäe, OS X Yosemite 10.10.4 abil on see just minevikuks muutunud. Eelmisel teisipäeval välja antud värskenduses sisaldas ettevõte ametlikku utiliiti, mis lubas TRIM-i käsurea kaudu kolmanda osapoole SSD-del. Lihtsalt avage terminali aken, tippige sudo trimforce enable ja küsimisel kinnitage. Teie arvuti peab pärast käsu täitmist taaskäivituma, kuid peale selle pole enam midagi teha ega installida.

TRIM OS X-is 10.10.4

SEE Ars Technica kasutas uudsuse testimiseks kahte turult ostetud SSD-dega Maci ja probleemideta. Tellimus annab kasutajale siiski hoiatuse, et ta oleks teadlik ostetud draivi tootja funktsioonitoest, mis Apple ei garanteeri selle kasutamist toeta tootes. See ei tohiks olla probleem praegu mĂĽĂĽdavate SSD-ketastega, kus TRIM-i tugi on standardiseeritud isegi Windowsi ja Linuxi operatsioonisĂĽsteemide jaoks.

Päev enne, vahetult pärast WWDC 2015, MacRumors leidke samad käsurea tööriistad, mis on rakendatud ka OS X 10.11 El Capitanis. Teisisõnu, Apple on sõna otseses mõttes avanud ukse kolmandate osapoolte seadmetele, et suurema jõudluse ja turvalisuse saavutamiseks kasutada kohalikku operatsioonisĂĽsteemitehnoloogiat – algatus on olnud nähtav alates OS X 10.10.3-st koos NVMExpressi protokolli käivitamisega.