contador gratis Saltar al contenido

Apple palub kohtult Psystari vastu alalist korraldust

Siin see on: Psystar on ametlikult kaebanud USA Apple'i kohtuasja

Pärast Psystari vastu võidu tagamist San Francisco kohtus esitas Apple alalise korralduse, mis takistaks tema rivaalil müüa Mac-kloone või tarkvara, mis on võimeline muutma arvuti Hacks isegi kui need ei tööta korralikult … Tänu sellele, mille otsustas kohtunik William Alsup, kloonitootja, keda Apple pidas tohutute teadusuuringute ja arendustegevuse tulemusel mitme kaubamärgi, autoriõiguse ja toote rikkumiseks.

Apple vs. Psystar skaalal

Seda peetakse tahtlikuks piraatluseks ning see, kuidas Psystar oma arvutisse Mac OS Xi installib, tuleb Apple'i praeguse ja tulevase versiooni jaoks jäädavalt keelata. Tellimustaotlused hõlmavad ka kaudset panust ülalnimetatud rikkumistesse, aga ka kõigisse tehnoloogiate vältimise võimalustesse, mis muudavad Mac OS X-i eksklusiivseks Maci jaoks.

Kui kohtunik Alsup vastab Apple'i nõuetele, ei saa Psystar müüa omatehtud masinat koos Mac OS X-iga. Ta suudab selle korralduse vastu siiski kaitsta ja proovida hoida oma juhtumit Floridas, kuid võimalus on selleks avatud. Sellega tagatakse õiglus, et Snow Leopard ei kuulu tundmatusse protsessi, kuna see on juriidiliste asjade puhul Ma-süsteemi versioon nagu teistelgi.

Kõigi dokumentide, mille Apple on selles küsimuses kohtule saatnud, analüüsi leiate aadressilt Groklaw.

(Mac Observeri kaudu)