Apple Parki külastuskeskus on juurdepääsetavuse klass "kui raha pole probleem"

Kui Apple teatas, et nad ehitavad Külastuskeskus (Külastuskeskus) sissepääsu juures üldsusele avatud Apple Park, minu arhitektuuriantennid erutasid kohe, Ma peaaegu obsessiivne kombinatsioon täiuslikkusest näiliselt piiramatu rahasummaga, mis ettevõttel on sularahas, toob kindlasti kaasa ilusa konstruktsiooni ja loodetava kosmoselaeva suurejoonelise “avaliku näo” jaoks. mõne meetri kaugusel.

Unustasin lihtsalt teise aspekti, mis oli võrdselt (või võib-olla isegi olulisem) oluline: ettevõtte keskmes oli Apple ligipääsetavus kõigis oma toodetes on mõttekas mitte sentigi kokku hoida, et muuta Apple Parki külastuskeskus võimalikult lihtsaks puuetega inimesedeks

Õnneks jah. Twitteri kasutaja @xarph tuli hiljuti sisse ja teatas detailist, millest enamik inimesi tähelepanuta jätab, kuid see muudab puuetega külastajate jaoks kogu maailma erinevuseks.

Vaatame allpool:

Apple Parki külastuskeskus on näide sellest, millistele hoonetele pääseb juurde, kui raha pole probleem.

Igal välisuksel on automaatne liikumistundlik päästik, mida saab aktiveerida jalgsi või ratastooli kõrgusel; ta on sissepääsust kaugel. Tavaliselt kinnitatakse nupp (kui see töötab; sageli mitte) ukseraami külge ja vajutab seda ebamugavast ratastoolist.

Selles on väga lai ruum. Ratastoolide ja mootori abiseadmete jaoks pole alternatiivset marsruuti. Kui suudate kõndida, saate veereda.

Teine vannitubade komplekt, mis on spetsiaalselt loodud puuetega külastajatele. Kogu selle ruumi varustus näib olevat paigaldatud madalamale kõrgusele kui ülejäänud vannitoas, ületades ADA nõudeid. Kajutid on avaramad kui enamik vannitube, kus on palju sõitjaid.

Põrandale paigaldatakse eraldaja, et suhkruroo kasutajad (võimalik, et ka vaegnägijad) ei kalduks väga madalate jalgadega aladesse.

Katusetekil on ka see integreeritud valgustusega ekraan. Kui nende peamine eesmärk pole aidata pimedatel mõista ümbritsevat geograafiat, siis vähemalt hea kokkusattumus.

Kõik külastuskeskuses müüdavad tooted kuvatakse riiulitel vastavalt ratastooli kasutaja vaatele. Puuduvad riiulid, mille esemed ripuksid teie pea kohal.

Kaldteede asemel ehitatakse üldkonstruktsioon parklale õigele tasemele. Üldiselt on hooned kõnniteed üle selle, sest kõrgema betoonplatvormi kasutamine on odavam kui kogu vundamendi pinnase kavandamine. Rahal pole siin vahet.

Väga peen asi: tulekustuti asetatakse ratastooli tasemele, ukse taha, mida hoitakse mitte rohkem kui mitu kuud. Puudub klaasikild.

Sama on defibrillaatoritega. Ma näen neid tavaliselt põrandast umbes 1,5 m kaugusel kinnitatud, nii et see oleks kooskõlas seisva täiskasvanu vaatega. Kui see pole tahtlikult, siis vähemalt hea kokkusattumus.

KĂĽlastajad on kritiseerinud kogu hoone ainult ĂĽhte aspekti:

Ainus paigaldusjuhtum, mida puuetega ja puudeta inimesed ei saa kasutada, on kohviku joogipurskkaev. Installatsioon on nii tahapoole, et ratastooli kasutajad jõuavad sinna. Puuetega inimesed peaksid kasutama ühte vannitoa lähedal asuvat avalikku joogipurskkaevu.

Üldiselt muljetavaldav Apple'i töö. Palju õnne asjaosalistele!

veebipõhise tulekera kaudu