Apple patendib fĂĽĂĽsilise klaviatuuri ilma mehaanilise lĂĽlitita

Draama, mida Apple praegu kogeb klaviatuur tundub, et päevadeks, kui kuulujutud vastavad tõele ja ettevõte loobub praegusest liblikamehhanismist ja võtab kasutusele tulevikus 16-tollise MacBook Pro, traditsioonilise kääridisaini. Kuid muutusi võib tulla veel.

Apple’i välja antud ja hiljuti avastatud patent AppleInsider kirjeldada a Optiline klaviatuur (Optical Keyboard) – fĂĽĂĽsiline klaviatuuritehnoloogia arvutitele või tulevastele välisseadmetele, mis ei hõlma mingisugust mehaanilist lĂĽlitit ja põhineb ainult valguse toimel. Mida?!

Patent

Lubage mul selgitada: alates personaalarvutite revolutsioonist (ja enne seda) on tänapäevani peaaegu kõigi klaviatuuride põhitehnoloogia põhimõtteliselt sama. Ükskõik, kas uue MacBooks Airi raskel mehaanilisel klaviatuuril või õhukesel liblikaklaviatuuril, tehakse komponenditoiminguid puudutades elektroonilisi kontakte, üks nupul ja teine ​​vastuvõtja aluses, saates signaali kõnesolevale seadmele.

Apple’i arvates poleks seda olemas. Tulemuste ekraanil kuvamiseks jätkate nupu vajutamist, kuid nupp on allosas “tĂĽhi”, valgust kiirgava sĂĽsteemi ja anduriga, mis teavad, millist nuppu iga kord vajutatakse. aeg. Lähtudes tehnilisemast jaotusest, kirjeldatakse patenti nii:

Sisendseade [o teclado] võib sisaldada nuppe või klahve, mis kasutavad klahvivajutussündmuste tuvastamiseks valgusandurit. Valgusandur suudab tuvastada nupu või nupuvajutuse järgi vastuvõetava valguse hulga erinevusi. Klahvid või nupud võivad sisaldada läbipaistmatut struktuuri, mis blokeerib nupu vajutamisel osa valgusest. Nupp või nupp võivad sisaldada valgusallikat, näiteks LED-i. Osa lähtevalgust võib taustvalgustuse saamiseks nuppu või nuppu valgustada, teist osa saab aga valgusandur kasutada nupu osalise või kogu kokkusurumise tuvastamiseks.

Idee on selgelt paljutõotav: kuna see hõlmab palju vähem liikuvaid osi, võime rääkida palju vastupidavamast ja töökindlamast klaviatuurist. Lisaks on ĂĽksikute klahvide “eraldi” olemuse tõttu parandamine ka palju lihtsam, kuna klahvivead ei vaja kogu klaviatuuri muutmist – ainult seda komponenti.

Muidugi ei pruugi Apple patendina seda tehnoloogiat kunagi tegelikult juurutada. Ikka hea mõte, eks?